Жолта штампа

БОЛНО! Хабиб оженет со своја роднина: Не е ни чудо што ја крие како змија нозете! (ФОТО)

Во многу култури на овој свет, постојат различни аномалии, ако ги разгледаме достигнувањата на нашата западноевропска цивилизација. Така е и во Дагестан, од каде...

Ќерката на спортската легенда потполно гола, имаше добра причина за тоа: Покажа сè, нема срам (ФОТО)

Дали се сеќавате на Вејн Грецки, најголемата легенда на американскиот хокеј и еден од најпознатите спортисти на тој континент? Можеби не сте знаеле дека тој...

Ѝ завидуваат дури и двапати помлади од неа, нејзиното име е синоним за сексапил, а веќе е во петтата деценија од животот! (ВИДЕО)

Пејачката Никол Шерцингер има 42 години и има тело на кое би и позавиделе половина помлади девојки. Никол вежба секој ден и на тој начин...

РАЗОТКРИЕН ЕДЕН ОД МИТОВИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА КЕНЕДИ: Еве каде престојуваше Ли Харви Освалд 2 месеци пред атентатот! (ВИДЕО)

Атентатот врз американскиот претседател Џон Кенеди опкружува голем број теории на заговор и митови, а една од нив сега е разбиена, тврди Гонзало Солтеро,...

Што навистина се случува со предбрачниот договор на Џеј Ло и Алекс Родригез?

На почетокот на 2020 година, светот едвај чекаше да види една од најочекуваните свадби во годината - онаа на пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот...

Хрватска и Косово формираат сојуз, коваат план против Србија

Министерот за надворешни работи и дијаспора на привремените институции во Приштина, Меjиза Харадинај Стубла, во понеделникот во Загреб разговараше со хрватските власти за „стратешкото...

ХРИСТИЈАН ОТКРИЛ ДЕТАЛИ ЗА ПОЗНАНСТВОТО СО АРКАН: Ми даде 50 000 марки, направи многу за мене! А бевме крвни непријатели!

Кристијан Голубовиќ ги откри деталите за познанството со Жељко Ражнатовиќ Аркан, призна дека биле непријатели и дека му дал 50 000 марки. „Секоја чест, Аркан...

ПЛАНОТ НА ТИТО ОД КОЈ СЕ ПЛАШЕШЕ ЦЕЛ СВЕТ: Белград е главен град, земјата поголема од Германија со 30 милиони жители!

Откриваме како би изгледала Балканската федерација доколку Јосип Броз Тито успееше да го направи тоа. Панславизмот, илиризмот, австро-славизмот, неославизмот и евро-славизмот се дел од идеите...

На Лаиновиќ му е одсечена главата поради убиството во Атина! Директен извршител на егзекуцијата во Грција!

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

Македонија

Зошто Софија ги крие сведителствата од 1946 до 1955 година (ФОТО)

Бугарските власти ниту дома ниту во преговорите со Македонија не сакаат да зборува за еден период од бугарската историја кој ги побива сите денешни...

Артан Груби во „Жолтата куќа“ бил како преведувач на Хашкиот трибунал

Артан Груби денеска потврди дека бил во „Жолтата куќа“ во градот Бурел во Северна Албанија во 2004 година, но како преведувач и во рамки...

Македонија е осма во Европа по бројот на смртност од ковид-19 на еден милион жители!

Со вчерашните 35 смртни случаи како последица од компликации од ковид-19, во Македонија досега, од почетокот на пандемијата починаа вкупно 1.546 пациенти. За голема жал...

Да се каже „не“ на негаторската политика на Бугарија, бараат 62 македонски интелектуалци

Отворено писмо испратија 62 македонски интелектуалци во кое истакнуваат дека историјата на македонскиот народ, македонскиот јазик, македонската култура и литература, односно сето она што го...

Планета

ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ НИКОГАШ НЕ ПАНИЧАТ Слушајте ги, тие имаат решение за сè!

Додека некои луѓе очајуваат да најдат решенија за одредени проблеми и создаваат блокада за себе од паника, луѓето родени во овие хороскопски знаци немаат...

Бунтот е во нивната крв: Тие одбиваат да играат според правилата

Сите имаме бунтовник во нас кој се буди на одредени работи, но некои хороскопски знаци се раѓаат бунтовници. Тие не сакаат да живеат според...

БИЗАРНА ПРОФЕСИЈА Професионалните бришачи на солзи дури и ќе ве расплачат ако е потребно (ВИДЕО)

Едно од достигнувањата на модерната ера е појавата на некои многу интересни занимања, а на самиот врв, ако ја избереме најбизарната, беше поставена компанија...

СО ГОДИНИ МИ ДАВАА ПОГРЕШНА ДИЈАГНОЗА! Мисицата шокираше со слики од БОЛНИЦА за да го сврти вниманието на жените (ФОТО)

Супермоделот, поранешна Мис на универзумот и една од најубавите жени во светот, Оливија Кулпо, ги шокираше обожавателите на социјалните мрежи кога со слика од...

ТАТКО МИРНО СИ ДРЕМЕШЕ, А БЕБЕТО СЕ ПРИБЛИЖИ ДО НЕГО И ГО ГРИЗНА НА „ОНА“ МЕСТО: Неговата РЕАКЦИЈА беше ВИСТИНСКИ ХИТ! (ВИДЕО)

Урнебесната сцена, смешна за сите, освен за членовите на семејството од видеото, е хит на социјалните мрежи и доаѓа од САД. На видеото се гледа...

Свет

Најк и Мајкл Џордан патиките беа прогласени за најпосакувани во 2020 година

Модниот пребарувач Lyst ги здружи силите оваа година со познатата онлајн продавница StockX, специјализирана за препродажба на патики, за да ги идентификува  најпосакуваните модели...

ДОКТОР МАКСИМ БОЛОТОВ ВЕЛИ: “Не верувајте на никого! Да ја победите короната, закиселете ја крвта!”

„Не верувај на никого“ - советува јавно Максим Болотов, синот на славниот украински лекар Борис Васиjeевиќ Болотов, кој целиот свој живот го посвети на...

СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМ Играа голф, а потоа АЛИГАТОР се провлече по нив! Гигантскиот гостин на теренот ги зачуди! (ВИДЕО)

Сцената во Флорида каде огромен алигатор оди на терен за голф неодоливо потсетува на бројни филмови со вакви предатори, па многумина не веруваа дека...