Articles written by:

timescommk

15439 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Најголем БАКСУЗ: Ограбил банка за да побегне од сопругата

Лоренс Џон Рипл е еден од најдобрите примери за тоа како животот може да стане ироничен кога најмалку посакуваме. Овој случај се случи пред...

Израелски амбасадор: 7.144 македонски Евреи никогаш не се вратија од Треблинка

Дан Оријан, Израелскиот амбасадор во Македонија испрати текст по повод 27 јануари, денот на сеќавање на холокаустот над Евреите. Амбасадорот текстот го испрати до...

Човекот без биографија – кој е тајниот автор на концептот на Царовска

Во јавноста не е целосно јасно и сѐ погласно се поставува прашањето – кој ги поставил основите на т.н. нова Концепција за основно образование,...

ОБАМА НА МЕТА НА СОПРУГАТА! Таа викала и го туркала на инаугурацијата, а сега се знае и ПРИЧИНАТА!

За церемонијата на инаугурацијата на 78-годишниот Џо Бајден се уште се зборува. Но, овој пат не станува збор за новиот претседател, туку за неговиот...

Најголем БАКСУЗ: Ограбил банка за да побегне од сопругата

Лоренс Џон Рипл е еден од најдобрите примери за тоа како животот може да стане ироничен кога најмалку посакуваме. Овој случај се случи пред...

Израелски амбасадор: 7.144 македонски Евреи никогаш не се вратија од Треблинка

Дан Оријан, Израелскиот амбасадор во Македонија испрати текст по повод 27 јануари, денот на сеќавање на холокаустот над Евреите. Амбасадорот текстот го испрати до...

Човекот без биографија – кој е тајниот автор на концептот на Царовска

Во јавноста не е целосно јасно и сѐ погласно се поставува прашањето – кој ги поставил основите на т.н. нова Концепција за основно образование,...

ОБАМА НА МЕТА НА СОПРУГАТА! Таа викала и го туркала на инаугурацијата, а сега се знае и ПРИЧИНАТА!

За церемонијата на инаугурацијата на 78-годишниот Џо Бајден се уште се зборува. Но, овој пат не станува збор за новиот претседател, туку за неговиот...

ИНДОНЕЗИЈА: Избувна најактивниот вулкан на островот Јава! ЛАВАTA СЕ СПУШТАШЕ ПО ЛИНИЈА ОД 1.500 МЕТРИ

Најактивниот вулкан во Индонезија, Мерапи на островот Јава, денес повторно започна да испушта облаци со врела пареа и топла лава кои се спуштаа по...

Марковски: Пред вакцина, обавезно тестирање (ВИДЕО)

Во гостување на „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, инфектологот Вело Марковски предупреди дека пред вакцинирање против ковид-19 ќе мора да се прават серолошки...

Антикорупциска не доби простории, но доби 8 „рамковни“ од министерството на Груби

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека „Антикорупциска“ добила осум „рамковно“ вработени административни службеници од...

Девет починати, 394 нови случаи на коронавирус

Од направени 2.236 тестирања, во последните 24 часа регистрирани се 394 нови случаи на ковид-19. Починале 9 лица, два пациенти од Скопје (74 и 82г), два...
- Advertisement -

Editor Picks

Најголем БАКСУЗ: Ограбил банка за да побегне од сопругата

Лоренс Џон Рипл е еден од најдобрите примери за тоа како животот може да стане ироничен кога најмалку посакуваме. Овој случај се случи пред...

Израелски амбасадор: 7.144 македонски Евреи никогаш не се вратија од Треблинка

Дан Оријан, Израелскиот амбасадор во Македонија испрати текст по повод 27 јануари, денот на сеќавање на холокаустот над Евреите. Амбасадорот текстот го испрати до...

Човекот без биографија – кој е тајниот автор на концептот на Царовска

Во јавноста не е целосно јасно и сѐ погласно се поставува прашањето – кој ги поставил основите на т.н. нова Концепција за основно образование,...
- Advertisement -