Articles written by:

timescommk

11920 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

СЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПЕСНАТА ЧАЈЕ СУКАРИЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ОВАА СТРАШНА ТАЈНА! Никој не го очекуваше ова..

Малку познат факт, ова не е традиционална народна песна, но има свој автор О Во спомен на ромската музика има само две асоцијации - Шабан Бајрамовиќ,...

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА АРКАН! Се работи за ПАРИ, сè се случи пред КАМЕРИТЕ! (ВИДЕО)

Во Белата куќа, лидерот на оваа недела, Кристијан Голубовиќ, дистрибуира буџети и на ред е средната сума на пари. Во текот на поделбата, Голубовиќ...

Гебрејсус предупредува: Ќе има стампедо за вакцина, но и ризик за сиромашните

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат коронавирус вакцини поради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, изјави денеска директорот на Светската...

Словенија ги “пре..а” Австријанците… Може може.. па НЕ МОЖЕ!

Иако Словенија за петок најави отварање на границите со Австрија и можен слободен влез за австриските државјани, без претходните ограничувања поради корона вирусот, сепак...

ДЕТАЛНО: Еве како Скопје е “сардисано од КОРОНА” по општини

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија. Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени региони...

СКАНДАЛ! Никола Сандуловиќ: Зоран Заев е милијардер и еден од главните за шверц со дрога на Балканот

Во синоќешната емисија “Во центар” на Васко Ефтов на Јутуб , се изнаслушав стотици пикантерии од кои на крајот искрено, ми се “приповраќа”. Гостинот на...

Љупчо Палевски-Палчо по 8 месеци конечно на слобода, но сега во Хрватска

Бизнисменот Љупчо Палевски- Палчо, кој во септември беше приведен на белградскиот аеродром на пат кон Москва, по 8 месеци е повторно на слобода. Тој беше...

Д-р Манојлоски: Организирање избори со толку многу заболени претставува масовно самоубиство

Додека во земјите од регионот се говори за опоравување од корона-кризата, или за економија, отворање на границите, на Македонија и се случува катастрофа, вели...

Вработените од Facebook се свртија против својот газда !

Директорот и основач на Facebook, Марк Закерберг се соочува можеби со најголемиот предизвик од основањето на компанијата бидејќи неговите вработени се побуниле на неговите...

Ова се градовите со најмногу случаи на коронавирус во Македонија

Во Македонија вкупниот број на заболени лица од коронавирус, согласно последно објавените податоци, е 2.610. Како активни случаи се водат 842 лица. Најголем број заболени...

Македонија како африканска земја по бројот на новозаразени: Неофицијално денеска нови околу 170 случаи

Според неофицијалните податоци денес бројот на новозаразени ќе ги сруши сите негативни рекорди. Според информациите во Македонија околу 170 лица се новозаразени, од кои...
- Advertisement -

Editor Picks

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

СЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПЕСНАТА ЧАЈЕ СУКАРИЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ОВАА СТРАШНА ТАЈНА! Никој не го очекуваше ова..

Малку познат факт, ова не е традиционална народна песна, но има свој автор О Во спомен на ромската музика има само две асоцијации - Шабан Бајрамовиќ,...

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА АРКАН! Се работи за ПАРИ, сè се случи пред КАМЕРИТЕ! (ВИДЕО)

Во Белата куќа, лидерот на оваа недела, Кристијан Голубовиќ, дистрибуира буџети и на ред е средната сума на пари. Во текот на поделбата, Голубовиќ...