Articles written by:

timescommk

11922 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

ПЛАНОТ НА ТИТО ОД КОЈ СЕ ПЛАШЕШЕ ЦЕЛ СВЕТ: Белград е главен град, земјата поголема од Германија со 30 милиони жители!

Откриваме како би изгледала Балканската федерација доколку Јосип Броз Тито успееше да го направи тоа. Панславизмот, илиризмот, австро-славизмот, неославизмот и евро-славизмот се дел од идеите...

На Лаиновиќ му е одсечена главата поради убиството во Атина! Директен извршител на егзекуцијата во Грција!

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

СЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПЕСНАТА ЧАЈЕ СУКАРИЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ОВАА СТРАШНА ТАЈНА! Никој не го очекуваше ова..

Малку познат факт, ова не е традиционална народна песна, но има свој автор О Во спомен на ромската музика има само две асоцијации - Шабан Бајрамовиќ,...

Дали некогаш сте виделе основно училиште кое се движи?

Иднината пристигна! Далеку од тоа дека не биле свесни за тоа, но малку работи го илустрираат тоа, како и зграда што оди на огромни...

Мицкоски: Разочаран сум и лут поради неспособноста на здравствените власти во справувањето на короната

„Многу сум разочаран, а воедно и лут за сето ова кое што се случува денеска во нашава држава. Зошто? За тоа што најпрвин јас...

Мицкоски: Политиките на владата не донесоа или бездна или втора бездна, воведуваат кризна состојба, а организираат избори

Нас ни треба стручна комисија за време на оваа корона криза. А што направи владата, политиките на владата не донесоа во ситуација или бездна...

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ Вкусна пита со гибаница за вашите прослави

Потребно е: 1/2 кг тенки кора 200 гр сирење 100 гр тврдо сирење 3 јајца 100 мл млеко 200 гр павлака прашок за пециво за украсување  домати сусам Подготовка: Подмачкајте поголема тава добро со масло...

Најмалата мајка имала само 5 години и 7 месеци, а карлицата и била премала, па се породила со царски рез (ВИДЕО)

Медина стана најмладата личност што родила, а нејзиниот случај сè уште се изучува во медицинските училишта ширум светот. Кога Медина имала пет години, нејзината мајка...

ФИНЦИ – МАЈСТОРИ НА БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНА: Во ниту една друга земја стапката на инфекции не е толку мала, а еве како тие успеаја...

Дали Финците подобро се справуваат со пандемијата на вирусот корона затоа што се „несоцијални“ или затоа што имаат силна социјална држава, прашува Дојче веле,...

Јапонски хороскоп: Откријте дали ви е судено да бидете поврзани со некоја личност или не

Според Кигаку, јапонската наука за совпаѓање на судбините, секој од нас при раѓањето добил една од деветте sвезди, што го означува нашиот карактер и...

ПРОНАЈДЕН ДАЛЕЧЕН РОДНИНА НА ЧОВЕКОТ: Череп стар два милиони години открива нови детали за човечката еволуција (ВИДЕО)

Австралиски истражувачи открија череп стар два милиони години во Јужна Африка кој дава нови детали за човечката еволуција. Остатоците од фосилите припаѓаат на машкиот Paranthropus...
- Advertisement -

Editor Picks

ПЛАНОТ НА ТИТО ОД КОЈ СЕ ПЛАШЕШЕ ЦЕЛ СВЕТ: Белград е главен град, земјата поголема од Германија со 30 милиони жители!

Откриваме како би изгледала Балканската федерација доколку Јосип Броз Тито успееше да го направи тоа. Панславизмот, илиризмот, австро-славизмот, неославизмот и евро-славизмот се дел од идеите...

На Лаиновиќ му е одсечена главата поради убиството во Атина! Директен извршител на егзекуцијата во Грција!

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...