Articles written by:

timescommk

19494 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

„МЕ ЗАМОЛИЈА ДА ЈА УКЛУЧАМ РЕРНАТА“ Еден конзулатен работник во Истанбул откри грозоморни детали на почетокот на судењето за убиството на Кашоги

Работник во саудискиот конзулат во Истанбул изјави денеска во еден турски суд дека бил замолен да ја вклучи рерната помалку од еден...

Короната најчесто продира во организмот преку ОВОЈ ОРГАН: Студијата на американски научници ги руши претпоставките за злобниот вирус, но исто така открива важна работа...

Новата студија на американски научници покажа дека вирусот Сарс-CoV-2 најчесто продира во телото преку носната слузница, а не фаринксот, како што се...

Загрижувачка студија за корона вирусот: Стотици заразени деца развиваат синдром кој би можел да остави ТРАЈНИ ПОСЛЕДИЦИ

Најмалку 285 американски деца развиле сериозно воспалително заболување поврзано со вирусот на корона и иако претежно закрепнале, експертите предупредуваат на евентуално трајно...

Силјановска: Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата

Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата. Ќе направам се што е во моја моќ за подобрување на...

Уште еден голем победник на рускиот референдум: Си ќе го прослави триумфот на Путин како свој, а нивната алијанса е ЛОША ВЕСТ за Западот

Владимир Путин оствари голема победа на референдумот за уставните реформи и го продолжи дозволениот број мандати во Кремлин. Иако ова гласање првенствено...

Мисајловски и Борко Ристовски во посета на ФК „Куманово Еуроспорт“: Спортот во Македонија заслужува обнова

Овој убав ден го искористив да го посетам фудбалскиот клуб “Куманово Еуроспорт”. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бране Петрушевски и...

Евтин и безбеден лек против дијабетес како ново оружје против короната?

Лекарите од Вухан, епицентарот на епидемијата на вирусот корона во Кина, веруваат дека ефтиниот лек „метаформин“ (познат и како „глукофаг“) може да...

„Луѓето кои добиваат информации од социјалните медиуми повеќе веруваат во теориите на заговор“

Луѓето кои се информираат на социјалните мрежи како што се „Facebook“ и „YouTube“, веруваат повеќе во теориите на заговор за пандемијата на...
- Advertisement -

Editor Picks

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...