Articles written by:

timescommk

17275 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

„Бебе што спие“ е туристичка атракција среде пустина, а оваа статуа крие необична приказна

Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...

ЏОРЏИНА СТРАГО МУ ГО ЗАБРАНИ ОВА НА РОНАЛДО: Нејзиниот збор се почитува, Кристијано не смее ни да помисли на тоа!

Можеби темпераментот е токму тој што го држеше Роналдо покрај убавата Џорџина. Знаевме дека е привлечна и дека сака да се слика провокативно, но на...

ШТО МИСЛИТЕ? КОЈ Е НАЈКОРУМПИРАН ВО ЕУ, А Е ОД НАШИОТ РЕГИОН!?

Од Европјаните 71 процент веруваат дека корупцијата е широко распространета во нивната земја, покажува најновото истражување на Евробарометар. Меѓу...

Нешто убаво денес! “Дајте музика” со нова видео порака: Јунаците од серијалот подготвија големо изненадување за крајот на оваа необична учебна година

Со максимално почитување на мерките за заштита и во услови на вонредно функционинрање, екипата од серијалот „Дајте музика“ успеа да склопи извонредна...

НОВАТА ВЛАДА ЌЕ МОРА ДА СТАВИ КРАЈ НА ОВАА БРУКА!!! Владините функционери јаделе и пиеле за 1,6 милиони евра

Владините функционери на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и останатите коалициони партнери во периодот од 2008 па заклучно до мај годинава јаделе и пиеле...

ПОЛСКА ИЗНЕНАДЕНА ОД ТОРНАДО! ЛУЃЕТО ВРИШТАТ И СЕ МОЛАТ НА ИСУС И ДЕВА МАРИЈА.. (видео)

Во Полска, торнадо собори покриви, а локалното население на Канив беше во ужас и страв. Видеото од хоророт го...

ВНИМАНИЕ! КАКОВ АНТИ БАКТЕРИСКИ ГЕЛ КОРИСТИТЕ ПРОТИВ КОРОНА? ИТНО ПОВЛЕЧЕН ОД ПРОДАЖБА ГЕЛ ОПАСЕН ПО ЖИВОТ.. прочитајте ШТО ВАШИОТ ГЕЛ МОРА ДА СОДРЖИ ЗА...

Грчката национална организација за лекови ја забрани продажбата и употреба на антибактерискиот гел за раце Лавита. Бидејќи производот содржи...

ХИТ! Хрватка на само 27 години е на Форбсовата листа ТОП 30!

Лана Згомбиќ (27) за само шест години се пробила во индустријата на видео игри на светско ниво како врвна продуцентка. Живее и...

БИЗАРНО И ЛУДО: ГО ПОСВОИЛА НА 7 ГОДИШНА ВОЗРАСТ , А ДЕНЕС ЧЕКА ДЕТЕ ОД НЕГО…

Руската инфлуенсерка Марина (35) која се прослави на Инстаграм откако изгубила многу килограми ја запрепастила руската јавност откако признала дека чека дете...

Англиска “битанга” додека се забавувала на кокаин, го оставила детето со булдог.. прочитајте што се случило.

Мајката на деветгодишното дете кое почина откако куче го касало до смрт, додека таа се забавувала со сопственикот на кучето и земала...
- Advertisement -

Editor Picks

„Бебе што спие“ е туристичка атракција среде пустина, а оваа статуа крие необична приказна

Огромна скулптура на бебе што спие се наоѓа во пустината во Гуангжу, провинцијата Гансу во северозападна Кина. Необичната туристичка атракција на статуата „Заспано бебе“...

ДЕКОРАЦИЈА НА ДОМОТ според ФЕНГ ШУИ: Важно е ова да биде првиот чекор

Штом започнете да го користите Фенг Шуи и ја разберете неговата предвидливост, ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите желби поврзани со украсувањето...

Тој обожава хорор филмови, а потрошил повеќе од 120.000 динари за да изгледа како вампир

Во иднина планира да ги прави ушите да изгледаат како џуџиња, но и да продолжи да го тетовира своето тело. Многумина во својата младост биле...