Articles written by:

timescommk

19492 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

СИЛНО НЕВРЕМЕ ЈА ЗАФАТИ ЦРНА ГОРА! Ветрот корнел дрва, видео кое ќе ве наежи!

Подгорица попладнево беше погодена од силно невреме, проследено со бурен ветер и дожд. https://twitter.com/PortalAnalitika/status/1279129847789428737?s=20 Неколку...

JАСЕНОВАЦ Е ОДГОВОРЕН ЗА ЗЛОСТОРИТЕ НА КАРАЃОРЃЕВИЌ , ТИЕ ГО ИЗМИСЛИЛЕ СВЕТИ САВА: Овој твит ја подигна цела Србија на нозе!

Скандалозна порака се појави на социјалната мрежа Twiter. Одреден корисник на оваа социјална мрежа смета дека Србите се виновни за сè.

ДАНЦИТЕ СКОРО ЈА ПОБЕДИЈА КОРОНАТА, НО СИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ДА Е ФИНИШОТ! Она што го правел овој човек на влезот на продавниците е...

Данска беше меѓу првите земји во Европа кои беа погодени од корона вирусната инфекција, кога нивните граѓани се вратија од зимовање во...

ВО КАМЕН КАЈ БИЛЕЧКО ЕЗЕРО НАЈДЕНО ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ: Пронајден фосил на змија стар неколку милиони години!

Фосил на дел од скелет назмија е пронајден на подрачјето на селото Ора во Билеча, над западниот брег на езерото Билеча.

МАЈКАТА НА МАРЕЈ ОТКРИ ДОЛГО ЧУВАНАТА ТАЈНА: Откако Новак го уништи Енди, Бекер ми се јави и ми рече да го ОСТАВАМ НА МИРА...

Џуди Мареј, мајка на Енди Мареј, изјави дека и било непријатно кога Борис Бекер ја советуваше дека треба да престане да го...

УБИЕЦОТ НА ЕСКОБАР ПО 26 ГОДИНИ МОЛЧЕЊЕ КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: Еве зашто е убиен „фудбалскиот џентлмен“ кого го испратија 120 000 луѓе !

Веќе 26 години, секој почеток на јули го одбележува приказната за трагичното убиство на колумбискиот фудбалер Андреас Ескобар, кој почина на 2...

ИМУНИТЕТ ЗА КОРОНАТА НЕ ПОСТОИ?!Научниците одмавнуваат со главите, песимизам го зафати целиот свет, затоа што нема лек ?!

Швеѓаните утврдија дека на секои две лица кои имаат специјални клетки кои го уништуваат вирусот, се појавува по едно заразено лице, а...

Денес сакаме премиер, утре претседател на државата

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети и првиот етнички Албанец – кандидат за премиер Насер Зибери одржаа собир кај Камениот...
- Advertisement -

Editor Picks

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...