Articles written by:

timescommk

19492 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...

Најдобрите свекрви се родени во овие три знаци

  Семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата...

Мисајловски: СДСМ со скапи реклами велат дека градат Клинички Центар во Ѓорче Петров, но ова позади мене е пустош и ништо не се гради...

Денеска се наоѓам во Ѓорче Петров а зад мене се наоѓа Клиничкиот Центар на СДСМ. Со скапите реклами што ги најавуваат од...

Муцунски на средба со Здружението на сопствениците на деловен простор во ГТЦ: Градскиот трговски е лошо управуван и менаџиран

Денеска остваривме средба со претставници на Здружението на сопствениците на деловен простор во ГТЦ кои ни ги презентираа проблемите со кои се...

Холивудска приказна за Романтичниот Иван Ракитиќ

Сопругата на Иван Ракитиќ, Ракел Маури, привлекува големо внимание на јавноста со нејзиниот фантастичен изглед. Преубавата Шпањолка Пелепа предизвикува голем ентузијазам со...

Стоилковски: Колку пати Заев се сретнал со Дака и за што ги употребил парите кои ги зел?

Зоран Заев не негираше дека за него припадниците на таканаречената шарена револуција се шуто и рогато, и дека и тие, како и...

Васил Хаџиманов ја доби наградата за најдобар џез пијанист

Музичарот Васил Хаџиманов ја освои наградата за најдобра џез-пијанистка на електричното пијано, која му беше доделена на 41-та „Annual Jazz Station Awards“.

Историја – Интер го промени оригиналниот дизајн на дресовите (ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб Интер претстави нова опрема на дресови што фудбалерите ќе ја носат следната сезона. Бојата на самиот дрес остана иста, црна...

Епидемијата ескалира, луѓе умираат, болниците се преполни, а министерот Филипче води кампања

Македонија руши рекорди по бројот на заразени и починати од корона вирусот. Само вчера имаше дури 12 починати и 132 новозаразени, од...

КАРАНТИН ВО МЕЛБУРН: 10 предградија повторно ќе бидат изолирани, расте бројот на луѓе заразени со корона вирус (ВИДЕО)

Мерките за карантин ќе бидат повторно воведени во десет предградија на Мелбурн поради зголемувањето на бројот на заразени корона вирусот, објави Си-Ен-Ен.
- Advertisement -

Editor Picks

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

ЛУЃЕТО ШОКИРАНИ ОД ТОА ШТО ГО ВИДЕЛЕ: Гол маж во Берлин бркал дива свиња на плажа затоа што му ја украла торбата со скапоцености!

Во Берлин, се случил помал инцидент во место за излети на нудисти, кога дива свиња со две младенчиња украла најлонска кеса во која имало...