Articles written by:

timescommk

19494 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...

ЛОЦИРАНА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА: Авиони откриле дамка од нафтата на местото каде ѝ се губи трагата (ВИДЕО)

Авиони кои трагаат по исчезната подморница во Индонезија открија дамка од нафта на местото каде се верува дека исчезна. Армијата испрати два брода со сонар...

Народот тоне во сиромаштија, додека Владата дели државна помош на фирмите на Заеви и Анѓушев

Со продлабочување на пандемијата на коронавирусот, станаа подлабоки и маките на македонските граѓани и фирми. Многу луѓе останаа без...

Македонија во ТОП 7-те држави во светот што имаат најбрзо растечка зараза!

„Њујорк Тајмс“ објави мапа од сите земји во светот каде што е присутна заразата со коронавирусот, но со првична цел – да...

НА ПОВИДОК ЛИ Е ГРАЃАНСКА ВОЈНА И СМРТ НА ПОЛИТИЧКИОТ СИСТЕМ ВО САД: Добро познатиот непријател на Америка ги користи немирите за сопствена цел!

Терористичката група Ал Каеда активно се обидува да го искористи сегашниот хаос што владееше во Соединетите држави заради антирасистичките протести што ја...

Стево Пендаровски некогаш (15/05/2020) и денес. Неполн месец беше доволен Пендаровски да доживее ТОТАЛНА АМНЕЗИЈА

Не ги сакам луѓето кои често менуваат ставови. Едноставно ми изгледаат нестабилни, неозбилни и луѓе на кои човек не може да се...

Македонија стана балканскиот Вухан

Со СДСМ и Зоран Заев Македонија стана балкански Вухан. За 12 дена бројот на заразени од Ковид-19 е зголемен за повеќе од...

Детали од средбата на Водно – Мицкоски до Заев: Ќе доживееш дебакл на избори, но здравјето на народот мора да се заштити

Вчерашната скратена лидерска средба во вилата на Водно не донесе решение. Се чини дека неформалните брифинзи открија дека се неисполнети и други...

“Македонско девојче” заедно со преку 40 дечиња од целиот свет, испрати одлична порака за заштита на океаните! (Видео)

Светскиот ден на океаните се одбележа со порака која ја испратија 102 дечиња од 44 земји ширум светот. Меѓу...

Холандски научници кај пациентите кои починале од Ковид-19 откриле недостиг од витаминот К

Холандски научници кај пациентите кои починале од последиците од респираторната болест ковид-19, која ја предизвикува новиот коронавирус, или биле примени на одделите...
- Advertisement -

Editor Picks

ЗАВРШИ НАЈСКАПИОТ РАЗВОД ВО ИСТОРИЈАТА: Поранешната сопруга на рускиот олигарх кој заговарал со нивниот син, доби НЕВИДЕНА сума!!!

Денеска поранешната сопруга на рускиот олигарх добила дури 453 милиони фунти (504 милиони евра) во најскапата тужба за развод. Судската битка се вртеше околу цело...

ХАОС ВО ГЕРМАНИЈА! Навивачите сакаа да ги ЛИНЧУВААТ своите играчи: Ги бркаа околу стадионот!

Германскиот великан Шалке испадна од Бундеслигата по 30 години. Очајната сезона на славниот клуб од Гелзекирхен беше крунисана со пораз од Арминија во Билефелд со...

Кејт Мидлтон во шопинг со децата! Продавачи во шок: Принцот Џорџ и принцезата Шарлот, како возрасни, сами бираа и си платија од своите џебови

По погребот на принцот Филип, кралското семејство се свртува кон нивните секојдневни обврски. Па сега, децата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се враќаат...