Articles written by:

timescommk

22106 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

ОВИЕ ХОЛИВУДСКИ ФАЦИ ЈА ПРОМЕНИЛЕ РЕЛИГИЈАТА! Тие сега се православни и се крстат со три прста

Некои од најпознатите холивудски sвезди се од православна вероисповед. Додека некои се родени во православни семејства, други се преобратија во православие поради нивните партнери. Том...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се извинува за метежот и нервозите, но блокадите се со цел да се заштити македонскиот идентитет

Според Мисајловски, се соочуваме со криминогени и несериозни политичари кои што не ја чувствуваат државата за своја. Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не...

Мицкоски: Остануваме тука да се спротиставиме на погубните политики и да спречиме нов македонски национален срам

ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи да протестира со цел да се спречи нов македонски национален срам што ќе биде погубен за македонската историја. Денеска ВМРО...

Грција во напад на коментаторот на МТВ Тони Стојановски

Државната новинска агенција на Грција (АНА-МПА) објави реакција во која остро протестира на начинот на кој новинарите на МТВ, Тони Стојановски и Горан Милковски,...

НЕМА ДА ПОВЕРУВАТЕ НА НОВАТА МЕРКА НА ЛУДИЛО ВО САД!!! Што се нема на човек да му “ПАДНЕ НА ПАМЕТ”.

Во новите цртани филмови Looney Tunes кои Warner Bros ги подготвува за HBO Max, Elmer Fad (кај нас преведен како Ловџијата) остана без пушка,...

НЕВИДЕНО “СМЕШНО” НАСИЛСТВО од Руска полиција врз ХОМОСЕКСУАЛЕЦ во маркет (Видео)

Во САД се протестира против полиција, но да ги видиме сега хомосексуалците во Русија дали и како ќе реагираат за ова т.н НАЈЗАСЛУЖЕНО насилство...

УДИРА КОГА НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВА! Не знаеш од која страна и како ќе дојде, вели пациентка болна од ковид-19 на Инфективната клиника

Екипата на Алфа телевизија влезе во црвената зона на Инфективната клиника, каде лекарите и медицинскиот кадар секојдневно се борат за животот на пациентите заразени...

СЕ СПРЕМА ЛИ НЕШТО ГОЛЕМО: ФОРМИРАНА АНТИ-КИНЕСКА КОАЛИЦИЈА! ОСУМ ЗЕМЈИ ЗАСТАНАА ЗАД ИНИЦИЈАТИВАТА “СОЈУЗ ПРОТИВ КИНА”…

Формирањето на алијансата доаѓа во критичен момент во меѓународните односи меѓу Кина и многу западни земји. Коалицијата на законодавци од осум земји започнаа нова меѓупарламентарна...

НОВО УБИСТВО НА АФРОАМЕРИКАНЕЦ ВО САД! Полицијата го прегазила со полициски автомобил, со оправдување НЕ ГО ВИДОВМЕ… ( видео )

Американецот Роберт Форбс почина како резултат на несреќа што се случи за време на демонстрациите поради убиството на Џорџ Флојд. Според неговиот адвокат Амар Шеркил,...

ХРВАТСКА “ЗБЕСНА” од ИЗЈАВИТЕ на ВИКТОР ОРБАН…Се “кува” во Балканскиот “ЛОНЕЦ”

На споменикот по повод стогодишнината од потпишувањето на Тријанонскиот договор, има натпис во кој стои дека Ријека припаѓа на Унгарија. Орбан го отвори споменикот на...

Артан Груби МУ ЈА “ЗАЛУПА” на Заев ВИСТИНАТА “меѓу рогови”- Заев не победи на изборите во 2016 година, ДУИ му помогна да седне во...

Сите знаат дека тоа што ќе го науми ДУИ, ќе го оствари, рече пратеникот Артан Груби во своето гостување во вестите на телевизја Сител,...

СКАНДАЛ!!!!Дали 2/3 од добитниците на владини ваучери се Албанци, а само 16 % Македонци? Што купува Заев во Албанскиот

Документ кој се појави на социјалните мрежи а потекнува од владината електронска дата база покажува дека речиси две третини или 64 % од добитниците...
- Advertisement -

Editor Picks

ОВИЕ ХОЛИВУДСКИ ФАЦИ ЈА ПРОМЕНИЛЕ РЕЛИГИЈАТА! Тие сега се православни и се крстат со три прста

Некои од најпознатите холивудски sвезди се од православна вероисповед. Додека некои се родени во православни семејства, други се преобратија во православие поради нивните партнери. Том...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се извинува за метежот и нервозите, но блокадите се со цел да се заштити македонскиот идентитет

Според Мисајловски, се соочуваме со криминогени и несериозни политичари кои што не ја чувствуваат државата за своја. Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не...

Мицкоски: Остануваме тука да се спротиставиме на погубните политики и да спречиме нов македонски национален срам

ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи да протестира со цел да се спречи нов македонски национален срам што ќе биде погубен за македонската историја. Денеска ВМРО...