Articles written by:

timescommk

11921 Articles Written
0 Comments
- Advertisement -

Must Read

На Лаиновиќ му е одсечена главата поради убиството во Атина! Директен извршител на егзекуцијата во Грција!

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

СЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПЕСНАТА ЧАЈЕ СУКАРИЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ОВАА СТРАШНА ТАЈНА! Никој не го очекуваше ова..

Малку познат факт, ова не е традиционална народна песна, но има свој автор О Во спомен на ромската музика има само две асоцијации - Шабан Бајрамовиќ,...

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА АРКАН! Се работи за ПАРИ, сè се случи пред КАМЕРИТЕ! (ВИДЕО)

Во Белата куќа, лидерот на оваа недела, Кристијан Голубовиќ, дистрибуира буџети и на ред е средната сума на пари. Во текот на поделбата, Голубовиќ...

35 починати за 24 часа, дали Филипче се уште смета дека состојбата е под контрола

Во последните 24 часа се направени 1176 тестирања, а регистрирани се 387 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 174 -Куманово 17 -Штип 19 -Прилеп 12 -Тетово 26 -Велес 12 -Битола 20 -Охрид...

Христијан Мицкоски гостин во Дневникот на ТВ Сител

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во 19 часот ќе гостува во Дневникот на Сител ТВ. Вечерва во 19 часот гостувам во вестите на Сител...

Таравари: Тодоров, Мијалков и Мукоски го организираа 27 април (ВИДЕО)

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците во гостување во телевизија 24 рече дека...

ДВЕ ПУКОТНИЦИ ВО БРУКЛИН: Драма по инцидентот на 16-ти роденден! Едно девојче убиено, шест лица се повредени (ВИДЕО)

Една млада жена е убиена, а шест други се повредени во пукање во станбена зграда во Бруклин, што уследи по пукање на прослава на...

ТИЕ ИМААТ НАЈСИЛНА МЕМОРИЈА: Ако не е на Google, тогаш е во главата на овие знакови

Некои хороскопски знаци се сеќаваат на сите детали и се сеќаваат на сите ситници што одбележале одреден настан. Тие се познати по тоа што...

ИСЧЕЗНА БРАТУЧЕДОТ НА КИМ ЈОНГ УН: Се состана со агенти на ЦИА, и оттогаш му се губи секаков траг и глас (ВИДЕО)

Богатиот братучед на лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, наводно е под заштита на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), пренесуваат американските медиуми. Станува збор за...

Просекот е 36 секунди: Колку време ви е потребно да пронајдете мачка на оваа слика?

На социјалните мрежи кружи нова загатка – пронајдете ја мачката меѓу човечки глави. Се тврди дека просечното време потребно за да се најде мачкат е...

Фалсификуван твит на академик Катица Ќулавкова?

Академик Катица Ќулавкова реагира на лажен твит кој што го споделува пропагандата на власта во кој таа наводно тврди дека македонскиот јазик е мртов...
- Advertisement -

Editor Picks

На Лаиновиќ му е одсечена главата поради убиството во Атина! Директен извршител на егзекуцијата во Грција!

Синот на убиениот криминалец од 90-тите години на минатиот век, Бранислав Лаиновиќ Дуги, Љубомир, наводно учествувал во ликвидацијата на Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ....

Милошевиќ 2002 докажа дека ОВК е терористичка организација: Тој го разобличи Ругова во Хаг а албанскиот водач се смееше во агонија

Почетокот на судењето на Хашим Тачи ја направи приказната за воените злосторства на ОВК повторно актуелна и дека станува збор за терористичка организација од...

СЕКОЈ ЗНАЕ ЗА ПЕСНАТА ЧАЈЕ СУКАРИЈЕ, НО НИКОЈ НЕ ЈА ЗНАЕ ОВАА СТРАШНА ТАЈНА! Никој не го очекуваше ова..

Малку познат факт, ова не е традиционална народна песна, но има свој автор О Во спомен на ромската музика има само две асоцијации - Шабан Бајрамовиќ,...