дома Балкан Балканска работа: Српска „граѓанска војна“ за тоа кој е подобар – Јокиќ...

Балканска работа: Српска „граѓанска војна“ за тоа кој е подобар – Јокиќ или Ѓоковиќ!

Наместо да се гордеат што го имаат најкорисниот кошаркар сезонава во најсилната лига на светот, како и убедливо најдобриот тенисер изминативе години, српските спортски вљубеници почнаа да си ги „вадат очите“ на Твитер одговарајќи на прашањето кој е подобар спортист – Никола Јокиќ или Новак Ѓоковиќ.

Навивачите од северното соседство се препираа за тоа што вреди повеќе, освојувањето на четири по ред гренслем-титули или МВП-признанието од НБА. Обидот за споредба на нешто неспоредливо донесе огромен број кометари, одговори, реплики, навреди, па дури и пцовки на припадниците на двата табори.

Покрај вжештените глави, во конверзацијата имаше и солиден број на тие што им фаќаа сеир и кои признаваа дека се гордеат и со двајцата српски спортисти, какви би посакале дури и најголемите светски велесили.

 

 

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НА „AMAZON“ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАТАСТРОФА! Би можеле да платат ПЕКОЛНА казна поради невнимание!

„Wallstreet Journal“, повикувајќи се на анонимни извори, посочува дека органите за заштита на податоците од Луксембург, каде што „Amazon“ има свое европско претставништво, ја...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

Слични вести

Ширењето на делта сојот е причина за сериозна загриженост

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, денес оцени дека ширењето на делта сојот на вирусот корона е причина за сериозна загриженост. Се очекува британскиот премиер...

ПРОПАДНАА 1.800 PFIZER – BIONTECH ВАКЦИНИ! Неверојатна човечка грешка

Во време кога во Австрија сè уште немаат вакцини против коронавирус, поради човечка грешка, околу 1.800 дози вакцина Pfizer - BioNTech беа изгубени во...

ВИДЕО ОД ИЗВЛЕКУВАЊЕ НА ДЕЦА ОД ПОЖАР ВО СТАН НА ТРЕТ КАТ! Тројца мажи ХЕРОЈСКИ извлекоа две деца (ВИДЕО)

Ужасен пожар се случил во стан во рускиот град Кострома кога тројца успеале да спасат две деца од запален дом на третиот кат пред...

КАМЕРИТЕ СНИМИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ НА ХИМАЛАИТЕ: Планинарите застанаа да се одморат, а потоа започна огромна лавина (ВИДЕО)

Камерите забележаа застрашувачки момент кога лавина падна од врвот на Хималаите и се упати кон логорот каде што беше сместена група планинари, во Непал. За...

ХОРОР ВО КОПЕНХАГЕН: Борба за живот на Кристијан Ериксен! Играчи на двата тима во СОЛЗИ! (ВИДЕО)

Страшни вести пристигнуваат од Копенхаген. За време на првото полувреме на натпреварот Данска-Финска во моментов се случи неверојатна трагедија. Најдобриот играч на Данска, Кристијан Ериксен, само...