дома Балкан ГРЦИТЕ ОДЛУЧИЈА! Тие ги презентираа условите за влез во земјава, слободен ВЛЕЗ...

ГРЦИТЕ ОДЛУЧИЈА! Тие ги презентираа условите за влез во земјава, слободен ВЛЕЗ за туристите преку овој граничен премин

Туристите ќе можат да влезат преку преминот во Бугарија, исто како и минатата година

Според неофицијални информации, планот е граничниот премин Богородица да остане затворен за туристите.

Според неофицијални информации, само оние кои имаат документи со кои докажуваат дека живеат во Грција, ќе можат да влезат во земјата преку овој граничен премин, до 400 автомобили и камиони на ден.

Туристите ќе можат да влезат преку преминот во Бугарија, исто како и минатата година.

Правилото за влез со автобуси и автомобили допрва треба да се прецизира.

Исто така, негативен тест на короната, потврда за вакцинација или документ за антитела ќе биде услов за влез во земјата, но беше истакнато дека Грците по случаен избор ќе тестираат туристи на границата.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Јанкуловски: Демократската фасада не ѝ личи на власта, имаат празна и патетична реторика во однос на надворешните прашања за Македонија

„Се изгледа празна реторика, посебно сега кога го слушам, а го нарекувам фејсбук министер овој поранешниот за надворешни работи, а сегашен вицепремиер за евроинтеграции....

Пратеник се соблече ГОЛ во парламентот: Сите се смееја иако мотивот беше тажен (ВИДЕО)

Сведоци сме на невообичаени сцени кои се случуваат во парламентите ширум светот во време кога сериозноста треба да биде на максимум. Ова пред неколку години...

„Хероинската врата“ во Македонија се наоѓа во делчевско!?

Хероинот влегува на Западен Балкан од Турција преку Бугарија и во помала мера од Грција. Големопродажната цена за килограм хероин во Турција се проценува...

Новиот шеф на бугарската дипломатија: Нема да го промениме ставот за Македонија

Ниту техничката влада во Бугарија не дава надеж дека проблемите на корелација Софија – Скопје барем делумно ќе се решат. Новиот министер за надворешни работи...

Слични вести

Животот не му е досаден: Тој има 151 дете и 16 жени, спие со четири секоја вечер (ВИДЕО)

Мишек Нјандоро од Зимбабве има 151 дете и секоја вечер спие со четири од неговите 16 сопруги, а тој посакува да има повеќе деца....

Пратеник се соблече ГОЛ во парламентот: Сите се смееја иако мотивот беше тажен (ВИДЕО)

Сведоци сме на невообичаени сцени кои се случуваат во парламентите ширум светот во време кога сериозноста треба да биде на максимум. Ова пред неколку години...

„Хероинската врата“ во Македонија се наоѓа во делчевско!?

Хероинот влегува на Западен Балкан од Турција преку Бугарија и во помала мера од Грција. Големопродажната цена за килограм хероин во Турција се проценува...

Новиот шеф на бугарската дипломатија: Нема да го промениме ставот за Македонија

Ниту техничката влада во Бугарија не дава надеж дека проблемите на корелација Софија – Скопје барем делумно ќе се решат. Новиот министер за надворешни работи...

НАЧИТАНИОТ ХОРОСКОП НА МАИТЕ: Овие 4 знаци ќе имаат зла судбина

Откријте дали сте меѓу ,, несреќните'' на кои ѕвездите не им се наклонети оваа година! Хороскопот на Маите се смета за еден од најточните, и според...