дома Балкан „ДА СЕ СТАВИ БОЛЕСТА ПОД КОНТРОЛА!“ Открено дали ќе се одржи „EXIT“:...

„ДА СЕ СТАВИ БОЛЕСТА ПОД КОНТРОЛА!“ Открено дали ќе се одржи „EXIT“: Еве што се разгледува!

Во врска со споменатиот „Exit“, се вели дека организаторите вложиле огромен напор и дека сите мора да го поддржиме.

  • Пред сè, треба да се осигура дека младите се вакцинирани и безбедни. Без СЗО нема крај на епидемијата. Сите ние сме глобално село. Секој навистина се грижи за ставање на болеста под контрола и не можеме да зборуваме за тоа во мај – рекоа медицинските експерти реагирајќи на прашањето дали е можно „да е се подготвено за крај на епидемијата за мај“.

Тие потврдија дека многу размислуваат за дозволата да се одржат „Exit“ и други фестивали во текот на летото.

  • Привилегиите за вакцинирани треба да се земат предвид заедно со Европа. Ова прашање, покрај медицинското барање, има и правен пристап – рекоа и најавија дека допрва следуваат усогласувања на дигиталниот сертификат.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија „Sisu Energy“ сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД. Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна...

Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Брендот се дели на две независни компании. Една година откако договорот за продажба на „Victoria's Secret“ пропадна, бидејќи пандемијата ги испразни трговските центри низ целата...

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија „Sisu Energy“ сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД. Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна...

МНОГУМИНА СЕ ЗГРОЗЕНИ ОД ОВА: „Го направив тоа пред да одам да спијам и спиев 10 часа!“ Неговото признание предизвика преку 100.000 реакции на...

Еден твит на Алекс Абад-Сантос предизвика над 100.000 лајкови и 5.000 ретвитови, како и неколку коментари. Се избањав минатата ноќ пред спиење за прв...

Слични вести

Сабрина Салерно: Еден хит и беше доволен, а денес изгледа подобро од кога било (ФОТО)

Ако сте растеле во осумдесеттите години од минатиот век, па дури и да не сте, сигурно сте го слушнале или виделе култниот спот за...

Мамеа воздишки, сега на работ на колапс

Брендот се дели на две независни компании. Една година откако договорот за продажба на „Victoria's Secret“ пропадна, бидејќи пандемијата ги испразни трговските центри низ целата...

Огласот стана вирален: Кога ќе ја видите платата, ќе ви биде јасно зошто

Тексашката компанија „Sisu Energy“ сериозно го сфати моменталниот недостиг на возачи во САД. Сакајќи да привлече и да ги задржи искусни возачи, компанијата нуди неделна...

МНОГУМИНА СЕ ЗГРОЗЕНИ ОД ОВА: „Го направив тоа пред да одам да спијам и спиев 10 часа!“ Неговото признание предизвика преку 100.000 реакции на...

Еден твит на Алекс Абад-Сантос предизвика над 100.000 лајкови и 5.000 ретвитови, како и неколку коментари. Се избањав минатата ноќ пред спиење за прв...

НИКОГАШ НЕ „ПУШТАШЕ ЖМИГАВЕЦ“ ! Ова се убедливо најбизарните причини за РАСКИНУВАЊЕ што некогаш ќе ги слушнете!

Состаноците и прошетките се неизоставен дел од секоја љубовна врска. Корисник на Reddit ги праша другите корисници зошто ги прекинале врските или одбиле да...