дома Балкан ИЗБЕГНА СМРТ ЗА ВЛАКНО! ДЕЛОВИ ОД АВТОМОБИЛОТ ЛЕТАТ НА СИТЕ СТРАНИ: Погледнете...

ИЗБЕГНА СМРТ ЗА ВЛАКНО! ДЕЛОВИ ОД АВТОМОБИЛОТ ЛЕТАТ НА СИТЕ СТРАНИ: Погледнете ја силата со која автомобилот удри во други возила во Загреб! (ВИДЕО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи околу 14:30 часот во загрепска Дубрава, кога автомобил со голема брзина влета во паркирани возила.

Снимките од безбедносните камери ја покажуваат силата на ударот врз паркираните возила, но и неверојатната среќа на случаен минувач кој буквално за влакно избегал од ударот.

Загребската полиција изјави дека сè уште немаат информации за повредените и дека во тек е детална истрага.

Делови од автомобилот останаа расфрлани на патот.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Новите анкети нема да ѝ се допаднат на Ангела Меркел: Се распаѓаат!

Популарноста на германската владејачка коалиција на демохристијаните (CDU и CSU) и социјалдемократите (SPD), исто така наречена Голема коалиција, се намалува, а Зелените стануваат сè...

Рекорден број смртни случаи од корона во Индија: Повеќе од 400.000 новоинфицирани трет ден по ред (ВИДЕО)

Рекорден број на смртни случаи се регистрирани во Индија во изминатите 24 часа, а трет ден по ред бројот на новоинфицирани е повеќе од...

Ставете штипка за веш на отворот за вентилација во автомобилот и заштедете пари – совет од професионалните мијачи на автомобили кој ги воодушеви сите

Ако сте уморни од купување скапи шишиња или „помади“ за свеж мирис во автомобилот секоја недела, ова е вистинскиот трик за вас. Проблеми со шишињата...

Засилувач на вакцини „Мoderna“ против COVID-19 се покажа двојно поефикасен против мутациите на вирусот корона

На прашањето како вакцините против COVID-19 ќе не заштити од сè поопасни мутации на коронарниот вирус, „Moderna“ одговари - третата инјекција на оригиналната вакцина...

Слични вести

ПЛАНЕТАВА ЗА ВИКЕНД ЈА ОЧЕКУВА ОГНЕН ДОЖД: Остатоците од кинеската ракета брзаат неконтролирано кон земјата, еве каде најверојатно ќе паднат (ВИДЕО)

Остатоците од најголемата кинеска ракета „Long March 5В“, лансирана минатата недела, се очекува да паднат на Земјата денес или утре и да изгорат по...

Рекорден број смртни случаи од корона во Индија: Повеќе од 400.000 новоинфицирани трет ден по ред (ВИДЕО)

Рекорден број на смртни случаи се регистрирани во Индија во изминатите 24 часа, а трет ден по ред бројот на новоинфицирани е повеќе од...

Ставете штипка за веш на отворот за вентилација во автомобилот и заштедете пари – совет од професионалните мијачи на автомобили кој ги воодушеви сите

Ако сте уморни од купување скапи шишиња или „помади“ за свеж мирис во автомобилот секоја недела, ова е вистинскиот трик за вас. Проблеми со шишињата...

Засилувач на вакцини „Мoderna“ против COVID-19 се покажа двојно поефикасен против мутациите на вирусот корона

На прашањето како вакцините против COVID-19 ќе не заштити од сè поопасни мутации на коронарниот вирус, „Moderna“ одговари - третата инјекција на оригиналната вакцина...

Вака изгледал оригиналниот Бетмен, човек кој ги инспирирал стрип-авторите и кинематограферите

Во Холивуд е претставен како мускулест суперхерој и стана идол на многу обожаватели ширум светот. Но ... оригиналниот Бетмен беше постар дебел човек со...