дома Балкан КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ...

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место за време на епидемијата, доколку се докаже дека го јадел нивниот популарен бурек со сирење.

  • Ја бараме познатата личност за доставување храна што минатата недела плати казна за јадење на скалите пред Франковата црква во Љубjана. Имаме намера да го прашаме каде го купил бурекот. Ако го купи од нас, ќе му помогнеме да ја плати казната, објави бурекџилница на Facebook. .

Случајот со испорачателот на храна, кој беше казнет со 400 евра бидејќи седнал за време на „заклучувањето“ во центарот на Љубjана и ја изваил маската за да појадува бргу, прерасна во социјален настан, но и вистински политички театар откако сликата од таа сцена стана вирална. на социјалните мрежи.

POZOR: Smo probali najti fanta, ki je dobil kazen ker je jedel burek, a žal neuspešno😞. Če je jedel naš burek, naj nas…

Posted by Burek Olimpija on Thursday, November 19, 2020

 

Овој случај беше дискутиран и во парламентот.

Опозицијата го зеде случајот како илустрација на тврдењето дека некои мерки преземени против коронавирусот биле апсурдни и прекумерни, а полицијата тврди дека казната била законски оправдана затоа што прекршителот не носел маска на отворен јавен простор, како што е пропишано.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ОСТАРЕЛА ЗА ЕДЕН ДЕН!? ХОЛИВУДСКАТА ПОП ДИВА ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС, ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЛИКА КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ: Америка шокирана!

Иако во последните години ретко се појавуваше во јавноста, особено откако ослабе и изгледа подобро од кога било, британската пејачка Адел ре Од крајот на...

ОСТАРЕЛА ЗА ЕДЕН ДЕН!? ХОЛИВУДСКАТА ПОП ДИВА ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС, ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЛИКА КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ: Америка шокирана!

Иако во последните години ретко се појавуваше во јавноста, особено откако ослабе и изгледа подобро од кога било, британската пејачка Адел ре Од крајот на...

КРВАВ ПИР, 23 МРТВИ ВО РИО ДЕ ЖАНЕИРО: Полициски службеници и дилери на дрога се пресметале на метро-станица (ВИДЕО)

Според некои извештаи, полицијата и дилерите на дрога размениле оган во метро-станицата. Најмалку 23 лица загинаа во пукање на станицата Жacакарезињо во Рио де Жанеиро,...

ХОЛАНДСКИТЕ ИСТРАЖУВАЧИ ИСТРЕНИРАЛЕ ПЧЕЛИ ДА ИДЕНТИФИКУВААТ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА: Тие го намалуваат времето на чекање на НЕКОЛКУ СЕКУНДИ!

Холандски истражувачи обучија пчели со невообичаено остро чувство за мирис за да идентификуваат заразени со COVID-19, што може да го намали времето на чекање...

Слични вести

НИ ТРОШКА СЛИЧНОСТ! Џенифер Лопез објави фотографија со својата ќерка и мајка: Никој не би рекол дека е нејзина!!!

Џенифер Лопез сподели семејна фотографија со нејзината 13-годишна ќерка Emmom и 75-годишната мајка Гвадалупе на својот Instagram профил. Нема сомнение дека членовите на семејството се...

ОСТАРЕЛА ЗА ЕДЕН ДЕН!? ХОЛИВУДСКАТА ПОП ДИВА ГО СМЕНИ ЛИЧНИОТ ОПИС, ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЛИКА КРУЖИ НА ИНТЕРНЕТ: Америка шокирана!

Иако во последните години ретко се појавуваше во јавноста, особено откако ослабе и изгледа подобро од кога било, британската пејачка Адел ре Од крајот на...

КРВАВ ПИР, 23 МРТВИ ВО РИО ДЕ ЖАНЕИРО: Полициски службеници и дилери на дрога се пресметале на метро-станица (ВИДЕО)

Според некои извештаи, полицијата и дилерите на дрога размениле оган во метро-станицата. Најмалку 23 лица загинаа во пукање на станицата Жacакарезињо во Рио де Жанеиро,...

ХОЛАНДСКИТЕ ИСТРАЖУВАЧИ ИСТРЕНИРАЛЕ ПЧЕЛИ ДА ИДЕНТИФИКУВААТ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА: Тие го намалуваат времето на чекање на НЕКОЛКУ СЕКУНДИ!

Холандски истражувачи обучија пчели со невообичаено остро чувство за мирис за да идентификуваат заразени со COVID-19, што може да го намали времето на чекање...

МЕГАН МАРКЛ ЗАБЕЛЕЖАНА КАКО ОДИ ИТНО ВО БОЛНИЦА: Позната е и причината!

Војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл (39) и нејзиниот сопруг, принцот Хари, кој е три години помлад, го слават вториот роденден на нивниот...