дома Балкан КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ...

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место за време на епидемијата, доколку се докаже дека го јадел нивниот популарен бурек со сирење.

  • Ја бараме познатата личност за доставување храна што минатата недела плати казна за јадење на скалите пред Франковата црква во Љубjана. Имаме намера да го прашаме каде го купил бурекот. Ако го купи од нас, ќе му помогнеме да ја плати казната, објави бурекџилница на Facebook. .

Случајот со испорачателот на храна, кој беше казнет со 400 евра бидејќи седнал за време на „заклучувањето“ во центарот на Љубjана и ја изваил маската за да појадува бргу, прерасна во социјален настан, но и вистински политички театар откако сликата од таа сцена стана вирална. на социјалните мрежи.

POZOR: Smo probali najti fanta, ki je dobil kazen ker je jedel burek, a žal neuspešno😞. Če je jedel naš burek, naj nas…

Posted by Burek Olimpija on Thursday, November 19, 2020

 

Овој случај беше дискутиран и во парламентот.

Опозицијата го зеде случајот како илустрација на тврдењето дека некои мерки преземени против коронавирусот биле апсурдни и прекумерни, а полицијата тврди дека казната била законски оправдана затоа што прекршителот не носел маска на отворен јавен простор, како што е пропишано.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Ова се најзабавните хороскопски знаци

Живеат за „забава“ и даваат се од себе да уживаат, но и сите околу нив. Ова се петте најсмешни хороскопски знаци, тврдат астролозите. Овен Тие имаат позитивен...

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место...

Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а потоа … дали би се осмелите на ова? (ВИДЕО)

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум - машина за перење коса. Може да ја измие и исуши вашата коса како што тоа прават...

СЕВЕРИНА ПРЕД И ПОСЛЕ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ! Еве како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Северина Којиќ никогаш не остава никого рамнодушен со својот изглед, а нејзините фотографии од младоста без естетски корекции изненадија многумина. Пејачката Северина Којиќ важи...

Слични вести

ОВА СИГУРНО МНОГУ БОЛЕЛО! Погледнете го лудилото што му падна на ум СРЕД СВАДБА! (ВИДЕО)

Видео во кое девојка снима момче како виси на дрво се споделува на социјалните мрежи. Не би било толку невообичаено, да не дојдеше на...

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место...

Машина за миење и сушење на косата! Ставате ШЛЕМ на главата, а потоа … дали би се осмелите на ова? (ВИДЕО)

Кинезот Ченг Гонгке го патентирал својот изум - машина за перење коса. Може да ја измие и исуши вашата коса како што тоа прават...

СЕВЕРИНА ПРЕД И ПОСЛЕ ЕСТЕТСКИТЕ ОПЕРАЦИИ! Еве како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Северина Којиќ никогаш не остава никого рамнодушен со својот изглед, а нејзините фотографии од младоста без естетски корекции изненадија многумина. Пејачката Северина Којиќ важи...

Невкусната шега на родителите го пресплаши девојчето

Сите познавачи на цртани филмови секако се запознаени со злобниот зелен Дедо Мраз. За жал, тој уништи новогодишна фотографија на девојчево. Ако не сте...