дома Балкан МИЛИОН ЕВРА ИЛИ ДВА СТАНА НА ВОДА ВО БЕЛГРАД: Фрлената капитенска лента...

МИЛИОН ЕВРА ИЛИ ДВА СТАНА НА ВОДА ВО БЕЛГРАД: Фрлената капитенска лента на Роналдо заврши во српски огласник! (ФОТО)

Капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо стана предмет на потсмев на социјалните мрежи поради неговото скандалозно однесување на крајот од натпреварот против Србија.

Србија и Португалија одиграа нерешено 2:2 во второто коло од квалификациите за Светското првенство во Катар, а гостите вриеа од бес по мечот бидејќи холандскиот судија Дани Макели не призна чист погодок во 93. минута од натпреварот.

Роналдо го совлада Дмитровиќ, топката ја мина гол-линијата пред Стефан Митровиќ да ја исфрли, сепак, Холанѓанецот не го виде тоа и настана хаос на теренот. Роналдо им викаше на судиите, беше бесен, доби жолт картон за однесувањето, а потоа демонстративно се упати кон соблекувалната пред последниот свиреж и ја фрли капитенската лента на теренот.

Духовитите навивачи на Србија решија да се нашалат на сметка на Португалецот, па објавија оглас на еден популарен портал, кој наводно се продава фрлената капитенска лента на Кристијан.

Имено, непознато лице објавило фотографија од лентата со цена од неверојатни милиони евра.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

Слични вести

УЕФА ГИ МЕНУВА ПРАВИЛАТА! Промена во вредноста на ГОЛ ВО ГОСТИ!

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе размисли за промена на правилата за голови во гости, објавија денес италијанските медиуми. Како што се наведува, веќе имало официјални...

СИГУРНО НЕ го знаевте ОВА! Ова е причината зошто хаските имаат сини очи

Кај повеќето кучиња, бојата на очите е поврзана со бојата на косата. Но, тоа не е случај со сибирските Хаски. Истражувачите од Бостон, Одделот за...

РОЗЕВАТА СУПЕРМЕСЕЧИНА НОСИ ПРЕСВРТ ВО ЉУБОВТА! Моќен астро период пристигнува НА КРАЈОТ НА АПРИЛ – еве што треба да направите

Супермесечината не чека на 27 април и ќе не осветли и со својата брилијантност и со неверојатната енергија. Супермесечината е поим што значи полна...

СЕ ОГЛАСИ КРЕМЉ! Русија подготви низа мерки што ќе ја разнишаат Америка од нејзините темели

Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рјабков на средбата со американскиот амбасадор во Москва Џон Саливан, кој беше поканет во руското Министерство за...

СЕВЕРИНА ПО 17 ГОДИНИ ПРОГОВОРИ ЗА ИНТИМЕНО ВИДЕО КОЕ ГО ЗАПАЛИ РЕГИОНОТ: Не излегував од дома 6 месеци, тоа беше ШОК! МЕ ОСУДИЈА!

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео. Никогаш не барав да се појави мојата...