дома Балкан НИ ДИСТАНЦА НИ МАСКИ: Илјадници студенти го слават својот ден (ВИДЕО)

НИ ДИСТАНЦА НИ МАСКИ: Илјадници студенти го слават својот ден (ВИДЕО)

Одбележувањето на денот на студентите во студентскиот град се претвори во забава со илјадници луѓе кои се радуваа на музиката.

Гласната музика одекнува во студенсткиот дом, а според она што може да се види, никој не носи маски, и нема збор за одржување на растојание.

На почетокот на собирот дојдоа 10 членови на обезбедувањето, но тие само стоеја и гледаа, пренесоа медиумите.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

НАЈЛОШИ КРИТИКИ ЗА ПОЗНАТИТЕ МЕСТА: Пирамиди во Гиза полни со песок, Ајфелова кула парче челик

Пирамидите во Гиза се слабо оценети поради „премногу песок“, Стоунхенџ е опишан како „многу ветровит“, а париската градба според некои туристи е премногу комерцијална. Светските...

ДЕНЕС НИКАКО НЕ ЗЕМАЈТЕ ЕДЕН ПРЕДМЕТ ВО РАЦЕ: Го славиме големиот светец, еве што велат НАРОДНИТЕ ВЕРУВАЊА

Македонската православна црква и верниците го одбележуваат денот на преподобниот Никита Исповедник. Роден во Витинија, во градот Цесарија. Неговиот татко Филарет, ја изгубил сопругата,...

НАЈЛОШИ КРИТИКИ ЗА ПОЗНАТИТЕ МЕСТА: Пирамиди во Гиза полни со песок, Ајфелова кула парче челик

Пирамидите во Гиза се слабо оценети поради „премногу песок“, Стоунхенџ е опишан како „многу ветровит“, а париската градба според некои туристи е премногу комерцијална. Светските...

ХОРОСКОП ЗА 16 АПРИЛ: Девицата ќе има неповолен ден на работа, Лавот мора итно да се подложи на лекарски преглед, а од Бикот се...

ОВЕН РАБОТА: Постојат многу деловни обврски на кои мора да се посветите доколку сакате да направите сè во ред. Важно е да се посветите на...

Слични вести

Принц Филип: ВВС прими 109.741 жалби поради извештаите за смртта на војводата од Единбург

Илјадници гледачи контактираа со ВВС велејќи дека сметаат дека количината на медиумско покривање е преголема. ВВС дека добил 109.741 поплака од гледачите за известување за...

ДЕНЕС НИКАКО НЕ ЗЕМАЈТЕ ЕДЕН ПРЕДМЕТ ВО РАЦЕ: Го славиме големиот светец, еве што велат НАРОДНИТЕ ВЕРУВАЊА

Македонската православна црква и верниците го одбележуваат денот на преподобниот Никита Исповедник. Роден во Витинија, во градот Цесарија. Неговиот татко Филарет, ја изгубил сопругата,...

НАЈЛОШИ КРИТИКИ ЗА ПОЗНАТИТЕ МЕСТА: Пирамиди во Гиза полни со песок, Ајфелова кула парче челик

Пирамидите во Гиза се слабо оценети поради „премногу песок“, Стоунхенџ е опишан како „многу ветровит“, а париската градба според некои туристи е премногу комерцијална. Светските...

ХОРОСКОП ЗА 16 АПРИЛ: Девицата ќе има неповолен ден на работа, Лавот мора итно да се подложи на лекарски преглед, а од Бикот се...

ОВЕН РАБОТА: Постојат многу деловни обврски на кои мора да се посветите доколку сакате да направите сè во ред. Важно е да се посветите на...

Патиките на Кание Вест од милион долари НАЈСКАПИ НА СВЕТОТ? (ФОТО)

Првите патики на брендот Yeezy што Кание Вест некогаш ги носеше на јавно место, се продаваат за повеќе од милион долари. Поточно, станува збор за...