дома Балкан Очи полни солзи – Мерлин ги пее стиховите на Балашевиќ

Очи полни солзи – Мерлин ги пее стиховите на Балашевиќ

Смртта на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ го погоди целиот Балкан. Сите медиуми ја пренесоа веста за прераното заминување на пејачот, а од него се збогуваа многу познати личности.

Меѓу нив беше и големиот Дино Мерлин кој објави видео на својот Инстаграм профил.

Тој низ созли ги отпеа стиховите од песната на Ѓоле „Не волим јануар“, но поради заминувањето на Балашевиќ, ги промени во „Не волим Февруар“

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ОФИЦИЈАЛНО, Кралскиот двор засекогаш ги затвори вратите за Хари и Меган

По скоро една година отсуство од суд, конечно е официјално. Вратите на кралскиот двор од Велика Британија се затворени за Хари и Меган. Двојката...

Очи полни солзи – Мерлин ги пее стиховите на Балашевиќ

Смртта на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ го погоди целиот Балкан. Сите медиуми ја пренесоа веста за прераното заминување на пејачот, а од него се...

Џамбазов со последен поздрав до Балашевиќ

Со стиховите од неговата „Словенска“, Игор Џамбазов му испрати последен поздрав на Ѓорѓе Балашевиќ:   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

ДАЛИ СНИМАЊЕТО ВООПШТО ИМА СМИСОЛ! Откако Саманта ја напушти популарната серија „Seх and the City“, овој актер исто така реши да ги разочара...

Крис Нот, кој го толкуваше ликот на Ѕверка, има бројни ангажмани, поради што ќе биде спречен да се појавува во култната серија. Продолжението на култната...

Слични вести

Затегната и во петтата декада, Касандра го покажа змиското тело и не остави без зборови! (ФОТО)

Актерката Кораима Торес, која се прослави играјќи го ликот на Касандра во истоимената теленовела, ги израдува обожавателите ширум светот со својот изглед. Иако во...

Очи полни солзи – Мерлин ги пее стиховите на Балашевиќ

Смртта на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ го погоди целиот Балкан. Сите медиуми ја пренесоа веста за прераното заминување на пејачот, а од него се...

Џамбазов со последен поздрав до Балашевиќ

Со стиховите од неговата „Словенска“, Игор Џамбазов му испрати последен поздрав на Ѓорѓе Балашевиќ:   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

ДАЛИ СНИМАЊЕТО ВООПШТО ИМА СМИСОЛ! Откако Саманта ја напушти популарната серија „Seх and the City“, овој актер исто така реши да ги разочара...

Крис Нот, кој го толкуваше ликот на Ѕверка, има бројни ангажмани, поради што ќе биде спречен да се појавува во култната серија. Продолжението на култната...

Додека пукала „администрацијата“, му викала „Еве ти ја слободата“ – 78 години од смртта на Раде Јовчевски Корчагин

На денешен ден 1943 година бил предаден, а потоа немилосрдно убиен македонскиот народен херој Раде Јовчевски Корчагин. Раде Јовчевски е роден на 14 август 1919...