дома Балкан ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД БРУТАЛНАТА МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО НОВИ САД: Млад човек...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД БРУТАЛНАТА МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО НОВИ САД: Млад човек беше фрлен на земја, а потоа шутиран, еден од напаѓачите му скокна на главата (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Четворица млади момчиња од Шид биле уапсени поради брутална пресметка во Нови Сад, во која две лица биле тешко повредени, а едно е полесно повредено, објави полицијата во тој град.

Брутална пресметка се случи пред ресторан на улицата Лаза Телешког. Четворица мажи прво ги нападнале двајцата, а се користеле и ножеви, а кога жртвите завршиле на земја, тие не ги прекинале нападите, туку го шутирале безмилосно. Сè е снимено од камерите.

Еден од нив бил удрен додека лежел, и иако не пружал никаков отпор, бил удиран во главата. Во еден момент дури можете да видите како напаѓачот му гази врз главата.

Според изјавата на полициската администрација во Нови Сад, М.М. (20), В.С. (20) и Д.Н. (21) биле уапсени во саботата вечерта под сомнение за сторено кривично дело насилно однесување, додека М.М. (21) е обвинет за предизвикување сериозна телесна повреда.

Тие се осомничени дека ги тепале со раце и нозе, и дека ги прободеле со нож, така што тие сериозно повредиле двајца и еден полесно.

Осомничените се притворени 48 часа и ќе бидат изведени пред основниот јавен обвинител во Нови Сад, заедно со кривична пријава.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Уште еден авион почна да се распаѓа во воздухот: Метални делови паѓаа од небото, двајца повредени (ФОТО)

Холандските власти започнаа истрага откако карго авион Боинг започна да испушта метални делови кратко по полетувањето. Инцидентот се совпадна со сличен настан во Соединетите...

(Видео) Мијалков како Заев, eднo ќe кaжe, дpyгo пpaви: Пpeд cyдoт твpдeшe дeкa бeгaњeтo нe e вo нeгoв cтил..

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков од вчера не е достапен за органите на прогонот. По него веќе е распишана национална потерница, а од...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД БРУТАЛНАТА МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО НОВИ САД: Млад човек беше фрлен на земја, а потоа шутиран, еден од напаѓачите му скокна...

Четворица млади момчиња од Шид биле уапсени поради брутална пресметка во Нови Сад, во која две лица биле тешко повредени, а едно е полесно...

Заев: Потегот на ЛДП да напушти коалиција е удар за СДСМ

„Ваквиот исчекор на ЛДП е повредување на коалицискиот или заедничкиот настап. Не е потребно сега, можело да се почека 15 дена или месец дена,...

Слични вести

APCИМ 3ЕКОЛИ: По „бегањето“ на Мијалkoв неприфатлива е било каква друга изјава на 3aeв, Спacoвски, Mapичиќ која не почнува со „Оваа Влада поднесува…

Според аналитичарот Арсим Зеколи постои само една прифатлива постапка од премиерот и министрите за внатрешни работи и правда по бегството на Сашо Мијалков. Шеги на...

(Видео) Мијалков како Заев, eднo ќe кaжe, дpyгo пpaви: Пpeд cyдoт твpдeшe дeкa бeгaњeтo нe e вo нeгoв cтил..

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков од вчера не е достапен за органите на прогонот. По него веќе е распишана национална потерница, а од...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД БРУТАЛНАТА МАСОВНА ТЕПАЧКА ВО НОВИ САД: Млад човек беше фрлен на земја, а потоа шутиран, еден од напаѓачите му скокна...

Четворица млади момчиња од Шид биле уапсени поради брутална пресметка во Нови Сад, во која две лица биле тешко повредени, а едно е полесно...

Заев: Потегот на ЛДП да напушти коалиција е удар за СДСМ

„Ваквиот исчекор на ЛДП е повредување на коалицискиот или заедничкиот настап. Не е потребно сега, можело да се почека 15 дена или месец дена,...

Запознајте ја Елизабет Ен, клонирано бебе од загрозен вид на твор: Идентична генетска копија на животно што умрело пред 30 години! (ВИДЕО)

Научниците во Соединетите Држави успешно клонирале животно кое починало пред 30 години, американски твор, црноножен глодар од семејството на ласици. Животното, родено на 10 декември,...