дома Балкан По провокацијата на Хрватите следеше ОДГОВОР од Словенците! Социјалните мрежи „ГОРАТ“ по...

По провокацијата на Хрватите следеше ОДГОВОР од Словенците! Социјалните мрежи „ГОРАТ“ по пораката што им ја испратија! (ФОТО)

Веројатно најголемото изненадување на првиот ден од квалификациите за СП се случи во Љубљана.

Словенците ја крунисаа одличната партија на премиерата со триумф против фаворизираниот ривал со голот на младиот Санди Ловриќ. „Ватрените“ не наликуваа на селекцијата што избори пласман на Европското првенство без многу проблеми, а во 2018 година скоро стигна до покривот на планетата.

Во средата наутро, Хрватите ги прашаа своите навивачи дали се подготвени за натпреварот, а истата вечер, Словенците ја искористи можноста да ги „прозват“ соседите, па по голема победа им испратија порака со краток и јасен одговор:

– Добра ноќ – беше напишано во пораката покрај сликата на Ловриќ како го слави голот.

Ќе видиме кој ќе се смее на крајот. Веќе во сабота, Словенците ги посетуваат Русите, додека Хрватска има шанса да се опорави со побреда против Кипар на домашен терен.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Случајот за 27 април еден ден ќе стаса до Стразбург и оттаму ќе дојде шлаканицата за македонското судство

Случајот за 27 април еден ден ќе стаса до Стразбург и оттаму ќе дојде шлаканицата за македонското судство Случајот за 27 април еден ден ќе...

Нов „тренд“ меѓу крадците: Крадат волани поради воздушните перничиња

Лудоста по катализатори и скапоцени материјали во нив е толку голема што во некои делови на светот интензивно се крадат од автомобили. Сега има...

Една година и седум месеци затвор за обвинет во „Двојник“

Една година и седум месеци затвор за злоупотреба на службената положба и овластувања доби обвинетиот од МВР што призна вина на денешното рочиште за...

Четврток неработен ден за сите граѓани

Идниот четврток е неработен ден за сите граѓани. Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник...

Слични вести

Од 1 јуни ќе има свадби, ама само по 6 сватови на маса!?

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе решава дали да се дозволи организирање свадби од 1 јуни, дознава „Фактор“. Се очекува Комисијата да одлучи...

Нов „тренд“ меѓу крадците: Крадат волани поради воздушните перничиња

Лудоста по катализатори и скапоцени материјали во нив е толку голема што во некои делови на светот интензивно се крадат од автомобили. Сега има...

Една година и седум месеци затвор за обвинет во „Двојник“

Една година и седум месеци затвор за злоупотреба на службената положба и овластувања доби обвинетиот од МВР што призна вина на денешното рочиште за...

Четврток неработен ден за сите граѓани

Идниот четврток е неработен ден за сите граѓани. Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник...

„Лидл“ доаѓа во Македонија

Германскиот трговски синџир „Лидл” ќе го отвори својот прв супермаркет и во Македонија, објави специјализираниот портал „Јуропеан Супермаркет Магазин” (ЕСМ). Според ЕСМ, германската компанија минатиот...