дома Балкан Пријателката на Марија Милошевиќ открива каде живее и што прави ќерката на...

Пријателката на Марија Милошевиќ открива каде живее и што прави ќерката на Слободан: Поради овој хаос, НЕ ИЗЛЕГУВА НИТУ ВО ДВОРОТ

Емитувањето на серијата „Семејство“, кој ги следи настаните во вилата „Мир“ пред апсењето на поранешниот претседател на СРЈ и Србија, Слободан Милошевиќ, во 2001 година, разбуди многу духови од минатото и целосно ја подели српската јавност дваесет години по овој настан.
Додека многумина со нетрпение ги очекуваат следните епизоди, членовите на семејството Милошевиќ и оние луѓе од Србија кои и денес се блиски со нив се крајно незадоволни од сниманото и претпочитаат да забранат понатамошни проекции.

Еден од нив е Драгоjуб Кочовиќ, претседател на здружението „Слобода“, кој ја опишува серијата со зборовите „обичен хаос без никаква уметничка вредност и трошка вистина“. Тој вели дека за тоа разговарал со Марија Милошевиќ, а таа му рекла дека нема да ги гледа следните епизоди затоа што нема сила, но и дека поради целата прашина што се кренала, се заклучила во куќата и го сменила нејзиниот телефонски број.

– Таа е во Цетиње, сама, не се дружи со никого, повеќе не е со партнерот што го имаше. Таа се заклучи во куќата и поради овој хаос, не излегува ниту во дворот, стави нова картичка во телефонот за да избегне повици и непријатности. Па, како може да го гледа ова кога не можеше да гледа ни документарец за своето семејство, што за разлика од оваа нискобуџетна мелодрама, е барем реално. Таа зборуваше за оваа серија долго време со мене и со нејзиниот брат, кој за неа е сè на светот. Се согласивме дека тоа не требаше да се направи без нивна дозвола, едноставно е ненормално. Освен што сè беше презентирано невистинито, таа серија е без никаква уметничка тежина, тоа ми го потврди и jубиша Ристиќ – вели Кожовиќ.

Понатаму изјавува дека Марија ги поминува овие тешки денови за неа, читајќи цел ден.

– Таа е посветена и на своите миленици, има две големи кучиња и едно мало. Малото куче ѝ го испрати Марко од Москва за да не биде осамена. Не знам за која раса станува збор, никогаш не сум видел такво куче или нешто слично. Нејзината куќа е скромна, но убаво уредена, видов кога ја посетив. Изгледа феноменално, има одлична линија, поубава е отколку кога била девојче, има црна коса и оние препознатливи шишки – вели пријателот на Марија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Погледнете ја сликата и утврдете што прво го привлече вашето внимание – лисица, птица или женско лице?

Овој тест со оптичка илузија открива кој е вашиот агол на набљудување на одредени работи во животот, но исто така и дали сте склони...

БЕШЕ СТРАШНО СЛАДОК! Познатата актерка даде шокантно признание! Таа излегувала со маж осуден за брутално силување и убиство!

Одговарајќи на прашања на обожавателите на Twitter, актерката Патриша Аркет (53) откри како излегла на состанок со маж осуден за брутално силување и убиство...

ОПШТ ХАОС ВО АВИОН! ЖЕНИ СЕ СТЕПАА ПОРАДИ БАГАЖ: Се влечеа за коса, па потоа полетаа и БОКСОВИ, а пилотот СИ ГО ДОБИ НИ...

Неколку жени се степаа пред авионот да полета на релација Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале тројца патнички и патници повеќе од...

Познатиот милијардер ѝ забранил на својата поранешна да се појавува во јавност со друг маж по разводот!

Италијанскиот мултимилионер Флавио Бриаторе (70), кој деновиве ќе го прослави својот 71 роденден, ја забавува светската јавност со својот приватен љубовен живот долги години...

Слични вести

Погледнете ја сликата и утврдете што прво го привлече вашето внимание – лисица, птица или женско лице?

Овој тест со оптичка илузија открива кој е вашиот агол на набљудување на одредени работи во животот, но исто така и дали сте склони...

БЕШЕ СТРАШНО СЛАДОК! Познатата актерка даде шокантно признание! Таа излегувала со маж осуден за брутално силување и убиство!

Одговарајќи на прашања на обожавателите на Twitter, актерката Патриша Аркет (53) откри како излегла на состанок со маж осуден за брутално силување и убиство...

ОПШТ ХАОС ВО АВИОН! ЖЕНИ СЕ СТЕПАА ПОРАДИ БАГАЖ: Се влечеа за коса, па потоа полетаа и БОКСОВИ, а пилотот СИ ГО ДОБИ НИ...

Неколку жени се степаа пред авионот да полета на релација Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале тројца патнички и патници повеќе од...

Познатиот милијардер ѝ забранил на својата поранешна да се појавува во јавност со друг маж по разводот!

Италијанскиот мултимилионер Флавио Бриаторе (70), кој деновиве ќе го прослави својот 71 роденден, ја забавува светската јавност со својот приватен љубовен живот долги години...

РУСИЈА ОДГОВОРИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ! Pротераат 10 дипломати … сепак, тоа не е сè!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека официјална Москва, како одговор на протерувањето на руските дипломати од страна на американските и полските...