дома Балкан СВЕТСКИОТ ШАМПИОН ЈА СЛУПА КОЛАТА ОД 700.000 ЕВРА ВО ХРВАТСКА! НО ТОА...

СВЕТСКИОТ ШАМПИОН ЈА СЛУПА КОЛАТА ОД 700.000 ЕВРА ВО ХРВАТСКА! НО ТОА НЕ Е СЕ: Малку фалеше да прегази полицаец, па избега!

Седумкратниот светски шампион во рели возење, Французинот Себастијан Ожије предизвика сообраќајна несреќа на загрепската авенија Дубровник пред почетокот на последната фаза од релито, пренесуваат хрватските медиуми.

Ожије премина на десната лента без да даде сигнализација и удри автомобил кој не учествуваше на трката. Од силината на ударот, другиот автомобил „полетал“ кон тротоарот во близина на автобуската станица.

За среќа, никој не е повреден при судирот, а утврдена е само материјална штета на возилата.

На социјалните мрежи се појавија снимки кои го покажуваат моментот на судирот, но и срамната реакција на Французинот кога полицијата го запре.

Тројца полицајци и сопственикот на друго возило стоеја покрај Toyota-та на Ожије вредна 700 илјади евра … По кратка дискусија, Французинот реши да побегне пред да заврши истрагата. Полицаецот се обидел да го запре, застанал пред автомобилот, но кога сфатил дека нервозниот возач на Toyota ќе го прегази, се тргнал и го пуштил да помине.

  • Себастијан учествуваше во сообраќајна несреќа на патот кон денешното рели. Никој не беше повреден, а Yaris-от беше оспособен за денешната етапа, се вели во соопштението на неговиот тим.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Како изгледа да се биде во близина на торнадо (ВИДЕО)

Брајан Емфингер е американски фотограф кој патува низ својата земја во потрага по најдоброто место за снимање природни катастрофи. Неговото патување неодамна го донесе во...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Слични вести

АРАП ПРЕТЕПАН ВО СВОЈАТА ЗГРАДА: Израелската полиција бега од зградата, а потоа започнува ВРИСОК на станарите! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На YouTube-каналот „News Arab“ е направено застрашувачко видео. Човекот лежи на скалите на подот, најверојатно израелски арап (палестинец). Израелските полицајци во униформа и со...

ХОРОСКОП ЗА 13 МАЈ: Овенот го чека промена на партнер, Близнаците мора да се грижат за нивното здравје, а од Лав се очекува голема...

ОВЕН РАБОТА: Можно е да имате некои ситни проблеми и сопирачки во текот на целиот ден, но нема да има сериозни последици за вашата работа....

Шефот на Goldman Sachs собрал цело богатство на dodgecoin, па се пензионирал од фирмата?

Генералниот директор на американскиот банкарски гигант „Goldman Sachs“ ја напушти инвестициската банка откако наводно заработил милиони инвестирајќи во криптовалутата dodgecoin. Портпарол на „Goldman Sachs“ потврди...

Не можам да се скријат: Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно фатени заедно (ФОТО)

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за фактот дека пејачката Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек се повторно заедно. И тоа по скоро 17...

Реакција на Британците: Нема докази дека алкохолот влијае на ефектот на вакцините

Тие тврдат дека во информациите на производителите на вакцини или во упатствата на британската здравствена служба, нема ништо што доведува до тој заклучок. Нема докази...