дома Балкан СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми.

Боровци за порталот изјави дека во моментов се работи на откривање на осомничените.

  • Врз основа на првите резултати од истражната група која го истражува случајот, се сомнева дека разбојништвото е сторено со оштетување на банкоматот на банката, со експлозивна направа, по што осомничените избегале од местото на настанот. Во еден момент пукале кон чуварот на банката, но за среќа, никој не е повреден во инцидентот, рече Боровци.

Тој додаде дека полицијата ги испитува сведоците на местото на настанот, а полициските истражители работат на идентификување и апсење на осомничените.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ГО БРКАЛА МЕЧКА ПО СКИ ТЕРЕН: Ако не беше ОВА, медото ќе го изџвакаше!!! (ВИДЕО)

Љубителите на зимските спортови ги искористија деновите во јануари за да уживаат во снегот, а десетици илјади од нив заминаа во ски центрите во...

Зимување од пеколот-скијач нападнат од мечка: Проба сè, но ѕверот не сакаше да се откаже од пленот!

Некои скијачи го следеа овој немил настан од жичарниците. Спустот речиси трагично заврши за еден скијач во Романија, откако мечка го бркаше додека беше на...

Направил автомобил од отпад! Младиот човек, потполно самоук, создаде машинерија што потпевнува на патиштата како Ферари

Михаел е самоук конструктор и пронаоѓач, кој ја исполнил својата детска желба... Уште како дете, тој сакаше да собира и расклопува играчки. Воодушевен од деловите...

НЕ СЕ РУСИ: Објавени се резултатите од истражувањето кој пие најмногу

Студијата е спроведена од ноември 2019 година до февруари 2020 година, пред избувнувањето на пандемијата на коронавирусите, а учествувале 110.000 луѓе. Австралијците, Англичаните и Данците...

Слични вести

Ќе мора да земеме НОВИ маски: Европските земји веќе го започнаа трендот, дали истото сценарио не чека и нас?

Во Австрија, од денес, сите жители на возраст над 14 години мора да носат маски FFP2 со високо ниво на заштита. „Обичните“ маски што ги...

Зимување од пеколот-скијач нападнат од мечка: Проба сè, но ѕверот не сакаше да се откаже од пленот!

Некои скијачи го следеа овој немил настан од жичарниците. Спустот речиси трагично заврши за еден скијач во Романија, откако мечка го бркаше додека беше на...

Направил автомобил од отпад! Младиот човек, потполно самоук, создаде машинерија што потпевнува на патиштата како Ферари

Михаел е самоук конструктор и пронаоѓач, кој ја исполнил својата детска желба... Уште како дете, тој сакаше да собира и расклопува играчки. Воодушевен од деловите...

НЕ СЕ РУСИ: Објавени се резултатите од истражувањето кој пие најмногу

Студијата е спроведена од ноември 2019 година до февруари 2020 година, пред избувнувањето на пандемијата на коронавирусите, а учествувале 110.000 луѓе. Австралијците, Англичаните и Данците...

Се венчаа во ковид болница: Неколку минути подоцна тој беше во животна опасност

Вработените во болницата побрзаа да ја организираат венчавката, бидејќи состојбата на младоженецот се влошуваше. Свршениците, кои во исто време завршија во болница поради коронавирусот, успеаја...