дома Балкан СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина...

СТРАШНИ СЦЕНИ ОД СОЛУН, СИЛНО НЕВРЕМЕ го уништи ГРАДОТ: Маж е погина во поројот, улиците претворени во реки! (ВИДЕО)

Делови од Грција беа погодени од силно невреме вчера, а еден човек погина во Солун кога поројот му го однел автомобилот.

Според грчката противпожарна служба, телото на мажот било пронајдено во западниот дел на Солун, на 300 метри оддалеченост од местото каде што бил пронајден неговиот автомобил.

Мажот, наводно, се обидел да го помине патот од каде потекнувала водата. Моќта на водата беше толку голема што немаше спас за него.

  • Го видов како лежи во бесознание, кога водата се повлекува, зад дрвјата, рече заменик-градоначалникот на Павлос Мелас, Сакис Лазаридис.

Патем, силното невреме траеше само неколку минути, а за тоа време улиците се претворија во реки, а некои решетки беа поплавени. Пожарникарите излегоа на терен поради голем број повици и се зафатени со работа за испумпување вода од многу подруми.

Невремето ја зафати и Атина, каде неколку населени места останаа без електрична енергија.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на Заев во овие 4 години не задолжувала 1,7 милион евра дневно и планира уште повеќе да задолжува

Долгот во време на власт на Заев за 4 години е зголемен за 2,4 милијарди евра. Ова значи дека дневно под власт на Заев...

НАЈКРВАВИОТ СПОРТ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ: Укинат по една година. Бил рекламиран како „аристократска“ дисциплина

Спортисти од 28 земји учествувале на Олимписките игри во Париз во 1900 година (од кои МОК сега признава 24 земји), со 997 натпреварувачи, од...

Георгиевски: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија!

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и стотици навивачи,...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати секое решение што ќе го договорат помалите партии и власта за изборниот праг

Целосно ги разбираме малите партии кои се противат на предлогот за зголемување на изборниот праг на 2 проценти и затоа решивме да го прифатиме...

Слични вести

Теренската вакцинација утре, 30.07.2021( петок)

Теренската вакцинација за петок 30.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Челопек, Блаце, Милетино, Новиот Челопек Гостивар – Симница, Џеновица, Сушица Струмица – Владевци Кочани...

НАЈКРВАВИОТ СПОРТ НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ: Укинат по една година. Бил рекламиран како „аристократска“ дисциплина

Спортисти од 28 земји учествувале на Олимписките игри во Париз во 1900 година (од кои МОК сега признава 24 земји), со 997 натпреварувачи, од...

Георгиевски: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија!

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски и стотици навивачи,...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го прифати секое решение што ќе го договорат помалите партии и власта за изборниот праг

Целосно ги разбираме малите партии кои се противат на предлогот за зголемување на изборниот праг на 2 проценти и затоа решивме да го прифатиме...

Заев, Вучиќ и Рама ги потпишаа првите официјални документи за соработка во рамките на „Отворен Балкан“

Како први значајни чекори за нов и конкретен импулс за поттикнување на регионалната соработка во рамките на иницијативата „Отворен Балкан“, претседателот на Владата на...