дома Балкан Љубов од рана возраст: Вака изгледа ќерката на Горан Бреговиќ, која ја...

Љубов од рана возраст: Вака изгледа ќерката на Горан Бреговиќ, која ја доби со танчерка од Сараево!

Покрај трите девојчиња што ги има со сопругата Џена – славниот музичар има уште една ќерка со стара љубов од младоста.

Еден од најпознатите композитори од регионот, автор на филмска музика, фронтменот на „Бело дугме“, зборуваше за сè во неговата кариера, вклучувајќи дрога, свој порно филм и љубовни авантури и афери. Неговата страст кон жените започнала кога имал 17 години, кога започнал да свири. Во раните дваесетти години тој влегол во врска со непознатата Јасенка и од таа љубов се роди неговата ќерка Жељка, за која многу малку се знае.

Поранешниот фронтмен на групата Бијело Дугме, Горан Бреговиќ денес е во одлична врска со својата вонбрачна ќерка. Жељка не се експонира во медиумите, таа објавува нешто тука и таму на социјалните мрежи. Кога последен пат објавила своја фотографија на Фејсбук, нејзините пријатели коментирале колку убаво изгледа и и рекле дека е време да ‘најде Босанец’. Ќерката на Бреговиќ коментира дека „сè уште верува во љубов, а малку помалку во брак“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljka Bregovic (@shelly31ja)

Жељка Бреговиќ дипломирала на Факултетот за дизајн и со години живее во Виена. Судејќи според најавите, една од нејзините две ќерки ги влечела гените на дедото на Горан, бидејќи таа свири на пијано. Покрај неа, славниот музичар со сопругата Џенан има и три ќерки Лулу, Ема и Лола.

„Моите деца, кога беа мали, тие беа муслимани во времето на Бајрам затоа што тогаш добиваа подароци, а за време на Божиќ и Велигден беа христијани, затоа што и тогаш добиваа подароци. Сега веќе не знам што слават. ” Само средната, која сега е во пубертет е будист. Тоа, се разбира, не ми пречи. Моите деца ќе бидат Французи, иако сакаат да доаѓаат во нашиот регион”, рече Бреговиќ еднаш.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Не е само Бугарија: Партијата на Ципрас прашува до каде е промената на учебниците во Македонија

„Кога меморандумите со Македонија ќе дојдат на гласање во Парламентот? Како ќе се решат значителните доцнења за учебниците и трговските ознаки?, прашува одговорниот за...

Девет починати, 394 нови случаи на коронавирус

Од направени 2.236 тестирања, во последните 24 часа регистрирани се 394 нови случаи на ковид-19. Починале 9 лица, два пациенти од Скопје (74 и 82г), два...

ЗОШТО „ASTRAZENECA“ ЈА КАЗНУВА ЕВРОПА? Договорот открива можни маневри на оваа компанија кои водат до СПОР!

Среде спорот меѓу Европската унија и AstraZeneca, кој најави дека ќе го намали снабдувањето со својата вакцина COVID-19 за 60 проценти во Европа, притоа...

ГО ПРЕТЕПАЛ ЉУБОВНИКОТ ДО СМРТ! Причината е крајно бизарна, син на милионер осуден на доживотна смрт!

Метју Мејсон од Натсфорд, Чешир (Англија) е осуден на доживотен затвор за убиството на 15-годишниот Алекс Роде, со кого имаше сексуални односи неколку месеци....

Слични вести

Антикорупциска не доби простории, но доби 8 „рамковни“ од министерството на Груби

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека „Антикорупциска“ добила осум „рамковно“ вработени административни службеници од...

Девет починати, 394 нови случаи на коронавирус

Од направени 2.236 тестирања, во последните 24 часа регистрирани се 394 нови случаи на ковид-19. Починале 9 лица, два пациенти од Скопје (74 и 82г), два...

ЗОШТО „ASTRAZENECA“ ЈА КАЗНУВА ЕВРОПА? Договорот открива можни маневри на оваа компанија кои водат до СПОР!

Среде спорот меѓу Европската унија и AstraZeneca, кој најави дека ќе го намали снабдувањето со својата вакцина COVID-19 за 60 проценти во Европа, притоа...

ГО ПРЕТЕПАЛ ЉУБОВНИКОТ ДО СМРТ! Причината е крајно бизарна, син на милионер осуден на доживотна смрт!

Метју Мејсон од Натсфорд, Чешир (Англија) е осуден на доживотен затвор за убиството на 15-годишниот Алекс Роде, со кого имаше сексуални односи неколку месеци....

Нов гаф или изблик на антисемитизам на претседателот Пендаровски?

Претседателот Пендаровски денеска направи дело кое се смета за кривично според Обединетите Нации а во многу земји е дел од националните законодавства.Пендаровски преку социјалната...