дома Балкан НАТАЛНАТА КАРТА НА ТИТО ГО ОТКРИВА НЕГОВИОТ ВИСТИНСКИ ИДЕНТИТЕТ! Астрологот на Маршалот...

НАТАЛНАТА КАРТА НА ТИТО ГО ОТКРИВА НЕГОВИОТ ВИСТИНСКИ ИДЕНТИТЕТ! Астрологот на Маршалот се исплашил за својот живот кога сфатил КОЈ Е ТИТО

Броз му рече на младиот човек дека се обидува да види дали во таа астрологија може да открие што им се случило на неговите пријатели од неговата младост кои исчезнале.

Иако сè уште го учиме ова од официјалните историски книги, некои не се согласуваат. Имено, има такви кои тврдат дека Броз не починал на 4 мај. И не само тоа – тие тврдат дека тој не бил дури ни тој што се претставил. Поточно – тој го скри својот идентитет.

Според историјата, Јосип Броз Тито е роден на 7 мај 1892 година и починал на 4 мај 1980 година. Тој бил југословенски комунистички револуционер и државник, кој извршувал разни државни функции од 1943 година до неговата смрт. Меѓу оние кои не веруваат во официјалната биографија на маршалот е и публицистот Милан Видојевиќ.

Неговото детално истражување за тоа кој бил Тито започнува по средбата со астрологот на Броз.

„Нема да го кажам неговото име затоа што тој денес е универзитетски професор. Тој беше талентиран студент во времето кога тогашниот ДБ вети дека ќе стори нешто необично за нашите околности. Патем, тој е Србин, живееше во Сараево. Едно лето Д.Б го однесе во Бугојно, во ловечкиот замок каде го сретна Тито “, рече еднаш Видојевиќ.

Како што истакнува Тито, тој не сакал да му биде направен хороскоп, затоа што го знае својот живот.

“Броз му рече на младиот човек дека треба да се обиде да види дали во таа астрологија може да открие што се случило со неговите пријатели од неговата младост кои исчезнале. Па се чинеше дека нема друг начин да ги најде освен да го праша астрологот. Доби три датуми, од кои едниот е 25 мај 1892. И овие два датуми се датуми на пријателите на Броз од австриското работничко движење. Му дадоа еден месец. Тој беше шокиран кога виде дека лицето родено на 25 мај, 1892 година во Кумровец немаше никаква животна историја вредна за сеќавање „Но затоа тој виде дека датумот на еден од овие двајца Австријци ја покажува историјата на животот што ја имал Тито“, рече Видојевиќ.

Датум на раѓање – 16 февруари 1892 година, Виена, во 08:48 часот. Студентот бил шокиран затоа што започнал да се плаши цело време, размислувајќи како да му ја ,,сервира” служи таа приказна на Тито без да се доведе себеси во опасност.

„Кога повторно го сретна Тито и сакаше да разговара за 25 мај, тој рече да го прескокне, бидејќи „ тој ги знае добро деталите и да му раскаже повеќе за човекот од Виена“, вели Видојевиќ.

Тој забележува дека астрологот му рекол дека во еден момент се сетил како да му ја раскаже целата приказна на Тито.

Тој му рече на Тито дека неговиот „пријател“ е еден од најголемите научни умови во светот, така што овој наводно непознат работник од Виена стана еден од најголемите научници во ерата. Тој му раскажа за неговиот живот, но не преку политика, туку преку наука. Ја набудуваше реакцијата на Тито. На крајот, Тито, кој во тоа време имаше 75-76 години, го праша студентот дали може да види колку ќе живее тој „негов пријател“. Гледам дека ќе живее 100 години.

– Што велиш? – праша Тито.

Тоа беше таква трансформација, такво осветлување. Тој беше фасциниран од фактот дека ќе живее до 100 години. Тој беше награден за она што го стори. Генералот, помошник на Тито, дојде и рече – ,,Студент, маршалот те прашува што сакаш?”
– Им одговорил дека сака книги. Го однеле во библиотеката, каде што ги испразни полиците за книги “, рече Видојевиќ.

Според него, тој тогаш сфатил дека мора да се занимавам со оваа тема.

“Ја видов вистинската кума на Тито. Во него се вели дека неговата мајка е Марија и не е познато кој е неговиот татко. За прецизната австро-унгарска бирократија од 19 век, не беше можно таквите информации да не постојат. Вистинскиот извор на моето знаење е езотерично општество кое не е масон, кој имал соодветни информации за одредени теми. И некои од нивните архиви ми беа презентирани. Таму прочитав кој беше Франц Јозеф Хабсбургшки и Лорен. Тито знаеме дека е вонбрачен син на Франсис Jозеф и полската грофица Марија Како дете, тој беше даден на посвојување во полско-еврејско семејство “, вели тој.

На прашањето зошто е земен 4 мај за датум на смртта на Тито, Видојевиќ посочува:

“Тоа е празник на Илуминати – Ден на милоста. Тогаш масоните и постарите илуминати прават добри дела, им помагаат на вдовиците, им помагаат на сиромашните. Тито всушност умре во февруари. Тито е римски император. Хабсбурзите го следат своето машко потекло до Христос И тие навистина се владетели на светот. Ото фон Хабсбург ја има титулата крал на Ерусалим “.

ТИТО (НЕ) БЕШЕ МАСОН

Некои теоретичари на заговор, но и некои историчари и публицисти тврдат дека Тито бил член на тајна организација позната како масони или масони. Тој наводно бил член на загрепската масонска ложа „Максимилијан Врховец. Се вели дека еден од доказите за такво нешто е идиличната врска на Броз со Винстон Черчил, кој, повторно, наводно, бил масон 33.

Сепак, Големата ложа на Британска Колумбија и Јукон од Канада тврдат дека Тито не бил масон. Еве како тие, меѓу другото, го опишуваат доживотниот претседател на СФРЈ:

„Член на Црвената меѓународна гарда по Октомвриската револуција, Јосип Броз Тито стана член на Коминтератан во 1934 година и беше протеран од Сталин во 1948 година. За време на Втората светска војна, тој го водеше најмоќното движење на отпорот во Европа, а на март 7, 1945 година, беше основана првата комунистичка влада во Југославија. “, Велат тие и додаваат некои теории на заговор тврдејќи дека Тито станал член на масонската ложа„ Либертас “во Неапол, Италија во 1926 година.

Но, според нив, реалноста е поинаква.

„Тито всушност работел како агитатор за Комунистичката партија на градилиштето во Краjeевица на јадранскиот брег на Хрватска од 21 септември 1925 година до 2 октомври 1926 година, кога се преселил во леарницата близу Белград. Нема докази дека патувал во тоа време во Неапол.
На почетокот на Втората светска војна, во Југославија имало 27 ложи со 2.500 члена. Масоните биле забранети под нацистите, кои истото го доживеале подоцна под власта на Тито, иако непотврдени извори тврдат дека многу комунистички водачи биле предвоени масони.
Значи, кога сè ќе се земе предвид – односот на комунистите кон масоните, забраната на Тито за ложи, како и нередовниот статус на италијанскиот масон во тоа време, нема причина да се верува дека Јосип Броз Тито бил масон, „тие тврдат.

КАДЕ Е ПОГРЕБАН И УШТЕ НЕШТО ЗА МАСОНИТЕ

“Тие приказни дека тој не бил погребан во Домот на цвеќето и дека тој не умрел на 4 мај, туку два месеци порано, се глупости. Неговиот дедо починал тоа утро, на 4 мај. Вечерта на 3 мај, неговите очни капаци работи. Почнаа да се движат. “Јас сум лекар, што значи тоа и ми објаснаа дека тоа се последните грчеви. И следното утро почина. Не дозволувај сега некој да ми кажува некои глупости”, внукот на Тито Јошко Броз еднаш рече во една емисија.

Како што рече, Тито бил ставен во метална кутија која била заварена.

“И тогаш тој началник на поранешната ДБ, тоа ѓубре, раскажува како таму всушност бил ставен песок, како луѓето биле измамени. Јас не се одделив од тој ковчег до погребот. Кога заврши првиот дел од погребот, тој камен не беше ставен . После тоа, ноќе во два часот по полноќ, дојде кран и го стави тој камен од девет тони и само тогаш отидов дома “, рече тој.

tito, pioniri, pionir

Јошка за приказните вели дека Тито бил масон и затоа на гробот нема петкратна sвезда:

“Петократната sвезда не беше поставена затоа што во првиот дел од погребот се направи она што изгледаше како кутиче за кибрит . И така беше затворено. Ако ставеа ѕвезда, никогаш немаше да изгледа како вистинска sвезда, затоа што поради тие шини не би изгледало како што треба …
А дедо ми не беше масон, тоа се глупости “, рече тој.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

РАСТЕ БРОЈОТ НА COVID ПАЦИЕНТИ: За 7 дена 34% повеќе!

Бројот на случаи на COVID-19 во Велика Британија се зголеми за една третина во споредба со минатата недела, така што денес се регистрирани 7.738...

ДРАМА ВО ЊУЈОРК: Жена си ги фрлила децата низ прозорец, скокала по нив, а потоа настанал хорор!

Мајка (24) од Бруклин денес ги фрли своите две деца низ прозорецот и скокна по нив, соопшти њујоршката полиција, а како што пренесуваат медиумите,...

Составувањето на Рубикова коцка го претвори во уметност

22-годишниот Алекс Инанчак, ги претвори своите вештини и талент за составување рубикова коцка во вистинска уметност. Рубиковата коцка е една од најпопуларните механички играчки, која...

Ненајавена посета: Го ставиле детето пред врата и ништо не им кажале (ВИДЕО)

Мајка и тиктокерка Кае Нова решија да ги изненадат своите родители со ненајавена посета. Таа го стави своето новороденче во транспортерот за бебиња и...

Слични вести

Остров на змејови: Комодо, скриен рај од недопрена природа (ВИДЕО)

Островите Комодо станаа познати по своите древни жители – комодо змејовите. Но, постојат некои други интересни работи што треба да ги запознаеме за овој...

ДРАМА ВО ЊУЈОРК: Жена си ги фрлила децата низ прозорец, скокала по нив, а потоа настанал хорор!

Мајка (24) од Бруклин денес ги фрли своите две деца низ прозорецот и скокна по нив, соопшти њујоршката полиција, а како што пренесуваат медиумите,...

Составувањето на Рубикова коцка го претвори во уметност

22-годишниот Алекс Инанчак, ги претвори своите вештини и талент за составување рубикова коцка во вистинска уметност. Рубиковата коцка е една од најпопуларните механички играчки, која...

Ненајавена посета: Го ставиле детето пред врата и ништо не им кажале (ВИДЕО)

Мајка и тиктокерка Кае Нова решија да ги изненадат своите родители со ненајавена посета. Таа го стави своето новороденче во транспортерот за бебиња и...

ХАОС ВО ТУНИС: Полицијата претепа младо момче, започнаа протести па и општа тепачка меѓу демонстрантите и полицијата (ВИДЕО)

Насилни протести избувнаа повторно на улиците на главниот град на Тунис во саботата вечерта, зголемувајќи го притисокот врз владата на премиерот Хишам Машиши за...