Брука и срамота на национална телевизија! Водител без никаква причина го вреѓал српскиот тенисер Џоковиќ!

јули 4, 20201min
353281_novak2_f (1)

Водител на вести за новозеландска телевизија, Џон Кембел, без причина го навредуваше тенисерот Новак Џоковиќ.

Зборовите со кои тој го нарекуваше српскиот тенисер беа многу безобразни.

Додека одел прилог за „Адрија турс“ во Задар, и за тоа како Новак се опорави од коронавирусот, презентерот рекол дека Ноле е „куц“ (dk), додека двајцата презентерки во студиото останале во шок.

Она што го изјави овој новозеланѓанец не го пропуштија гледачите кои почнаа да го критикуваат на социјалните мрежи.

  • „Можете ли да одговорите зошто бевте толку груби кога така го нарековте Новак Џоковиќ. Многу непрофесионално. Новак е инспирација“ – тоа беше еден од коментарите упатени до водителот.