дома Балкан Како изгледаат денес некогаш најубавите жени од поранешна Југославија

Како изгледаат денес некогаш најубавите жени од поранешна Југославија

Времето кога требаше да се оди во киоск за нечија фотографија имаше огромен шарм. Убавиците од поранешна Југославија се уште се незаборавни за многумина, а носталгичните луѓе ќе кажат дека било блажено време на убавина, кога немало силикони, хијалуронска киселина и филтри на Инстаграм.

Поранешни југословенски мисици, спортисти, пејачи и актерки беа апсолутни божици на убавината, а списанијата во кои беа објавени нивните фотографии продадоа милиони примероци.

Три децении по распадот на Југославија, некои од нив се исто толку заводливи како порано.

Ана Сасо денес има 57 години и изгледа одлично. Незаборавната Мис на Југославија сепак привлекува внимание каде и да се појави, а нејзините фанови на Инстаграм ја почестуваат со комплименти.

Цеца Китиќ наполни 60 години. Најубавата спортистка од поранешна Југославија мина низ тешки финансиски периоди во последниве години, а учествувала и во реални програми заради заработка.

Лидија Вукичевиќ заведува со 58 фотографии во костим за капење. Вики од Подобар живот сè уште не ја смени шминката и фризурата, а во костим за капење изгледа исто како кога го заведе докторот Иво Лукчиќ на базен.

Мажите сè уште се тресат пред Тања Бошковиќ. Актерката сè уште работи активно и снима филмови. Не сака да зборува за себе дека била секс симбол.

Оливера Катарина, веројатно најубавата актерка и пејачка од поранешната држава, денес има 80 години.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Што ПОМАЛ, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијаат на висината на платата

За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помалку „гордост“. Имено, најновото истражување даде крајно неочекувани резултати. Се...

ОДЗЕМА ЗДИВ: Погледнете како F-22 Raptor и пркоси на гравитацијата (ВИДЕО)

Американското воено воздухопловство е горд на борбениот авион од петтата генерација - Ф-22 Raptor, а последниот во низата промотивни истрели пристигнува од Алјаска. Во уникатниот...

Кулинарски „ремек-дела“: Следниот пат кога ќе помислите дека сте лоши во кујната, погледнете ги овие фотографии (ФОТО)

Популарноста на социјалните мрежи нè тера да „испраќаме“ и тоа што треба и не треба да правиме на Интернет. На крајот на краиштата, знаете како...

Фетиш моделот повторно шокира: Таа го има најдебелиот интимен регион во светот, а сега сака и најголеми ГРАДИ (ФОТО)

Само пред една година, светскиот печат беше преплавен со натписи за фетиш моделот, по име Марија, кој на само 23 години претрпе опасна операција...

Слични вести

Што ПОМАЛ, толку подобро! Научниците тврдат дека големината на гениталиите може да влијаат на висината на платата

За сите оние кои тврдат дека големината е важна, имаме добри вести, но само ако имаат помалку „гордост“. Имено, најновото истражување даде крајно неочекувани резултати. Се...

ОДЗЕМА ЗДИВ: Погледнете како F-22 Raptor и пркоси на гравитацијата (ВИДЕО)

Американското воено воздухопловство е горд на борбениот авион од петтата генерација - Ф-22 Raptor, а последниот во низата промотивни истрели пристигнува од Алјаска. Во уникатниот...

Кулинарски „ремек-дела“: Следниот пат кога ќе помислите дека сте лоши во кујната, погледнете ги овие фотографии (ФОТО)

Популарноста на социјалните мрежи нè тера да „испраќаме“ и тоа што треба и не треба да правиме на Интернет. На крајот на краиштата, знаете како...

Фетиш моделот повторно шокира: Таа го има најдебелиот интимен регион во светот, а сега сака и најголеми ГРАДИ (ФОТО)

Само пред една година, светскиот печат беше преплавен со натписи за фетиш моделот, по име Марија, кој на само 23 години претрпе опасна операција...

ШТО КРИЈАТ МОЌНИТЕ ХИМАЛАИ: Средбите со локалното население повеќе не може да се игнорираат! За која земја работи ова летало? (ВИДЕО)

За некои од нас, тоа може да звучи малку бизарно, но за теоретичарите на заговор, тоа е одлична вест. Индија може да има своја...