дома Балкан НЕ МОЖЕЛ ДА ГИ СЛУША ПОВЕЌЕ ВЕСТИТЕ ЗА КОРОНА: Мирсад во бес...

НЕ МОЖЕЛ ДА ГИ СЛУША ПОВЕЌЕ ВЕСТИТЕ ЗА КОРОНА: Мирсад во бес го разби телевизорот со секира! (ВИДЕО)

Мирсад Муласмајиќ од Нови Шехер, во БиХ, со секира скрши телевизор.

Додека го правел тоа, Мирсад ги проколнувал и коронавирусот и вестите и се што му паднало на ум.

Според локалните медиуми, колку и да е смешно видеото, Мирсад едвај врзува крај со крај.


“Жена ми е болна. Имам 10-годишен син. Би сакал да дојдете кај мене и да видите во какви услови живееме”, рече Муласмајиќ.

Тој вели дека повеќе не можел да ги слуша вестите што медиумите ги објавуваат за коронавирусот секој ден и дека тоа го полудувало.

“Нема други вести освен коронавирусот. Тие само им служат на веќе угнетените луѓе”, вели Мирсад Муласмајиќ.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Гејтс има 65 години и има 4 важни совети за вас

Основачот на „Мајкрософт“ започнал да работи со компјутери и програмирање на 13-годишна возраст, а пет децении подоцна е еден од најбогатите луѓе во светот....

Гејтс има 65 години и има 4 важни совети за вас

Основачот на „Мајкрософт“ започнал да работи со компјутери и програмирање на 13-годишна возраст, а пет децении подоцна е еден од најбогатите луѓе во светот....

ХОРОР НА ОТВОРЕНО МОРЕ: Брод полн со луѓе се превртел, брановите проголтале најмалку 140 луѓе

Сенегалската и шпанската морнарица и рибари спасија околу 60 лица. Брод со 200 лица се запали и се преврте во саботата неколку часа откако...

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата...

Слични вести

Џенифер Анистон го понижи Кање Вест како никој до сега

Актерката Џенифер Анистон го прозва раперот Кање Вест поради неговата кандидатура на претседателските избори. Имено, таа им се обрати на своите следбеници на Инстаграм...

Гејтс има 65 години и има 4 важни совети за вас

Основачот на „Мајкрософт“ започнал да работи со компјутери и програмирање на 13-годишна возраст, а пет децении подоцна е еден од најбогатите луѓе во светот....

ХОРОР НА ОТВОРЕНО МОРЕ: Брод полн со луѓе се превртел, брановите проголтале најмалку 140 луѓе

Сенегалската и шпанската морнарица и рибари спасија околу 60 лица. Брод со 200 лица се запали и се преврте во саботата неколку часа откако...

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата...

НАСА испраќа подморница на Титан: Океаните од метан кријат големи тајни

Амбициозниот план може да се реализира за десет години. Во блиска иднина, вселенската агенција НАСА планира да ја истражи месечината на Сатурн, Титан и...