дома Балкан Околу триесетина учесници во брутална пресметка го киднапираа трупот на починатиот од...

Околу триесетина учесници во брутална пресметка го киднапираа трупот на починатиот од клиника за инфективни болести во Северна Македонија (ВИДЕО)

Серија неповрзани инциденти во Струмица. Околу триесет лица од клиниката за инфективни болести го киднапираа телото на починатиот. Масовна тепачка пред судницата.

Македонските медиуми јавуваат дека триесетина лица упаднале во струмичката клиника за инфективни болести и го киднапирале телото на лице за кое постои сомневање дека умирало од коронавирусот.

Таа личност починала кратко време откако била примена во болницата.

Скоро во исто време, две групи луѓе се степаа пред зградата на судот во тој град, а ситуацијата се смири дури по интервенцијата на полицијата.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Апacиев: Бугapи ли ќe нe пишeтe мaмy ви иб*м пpeдавничко и одpoдено

На лидерот на Левица и пратник во македонското Собрание му пукна филмот откако реномираниот бриселски „Политико“ објави дека е постигнат компромис помеѓу Македонија и...

Ракијата е лек! Еве што сè лечи, а мерката е најважна

Пиењето ракија не е само еден вид доказ за мажественост, ниту пак е статусен симбол во случај да пиете квалитетна ракија. Употребата на ракија...

Отровот на ова животно е поскап од златото : Кои се најскапите супстанции во светот?

Најскапите супстанции чинат милиони долари за грам Чај поскап од злато, отров поскап од платина или мистериозна Калифорнија - тука спаѓаат најскапите супстанции во светот....

Претседателски избори во Америка 2020: Како Трамп го смени светот

Од лажни вести до тоа како остатокот од светот ги перцепира Соединетите држави - еве анализа на глобалното влијание на Трамп. Претседателот на Соединетите Американски...

Слични вести

Ако вашиот паметен автомобил е украден, сè што ви треба е телефон и мобилна апликација

Од апликацијата, таа ги активираше сирената и фаровите во украдениот автомобил, отвори и затвори покрив и прозорци, пушти музика... Се повеќе има приказни во кои...

Ракијата е лек! Еве што сè лечи, а мерката е најважна

Пиењето ракија не е само еден вид доказ за мажественост, ниту пак е статусен симбол во случај да пиете квалитетна ракија. Употребата на ракија...

Отровот на ова животно е поскап од златото : Кои се најскапите супстанции во светот?

Најскапите супстанции чинат милиони долари за грам Чај поскап од злато, отров поскап од платина или мистериозна Калифорнија - тука спаѓаат најскапите супстанции во светот....

Претседателски избори во Америка 2020: Како Трамп го смени светот

Од лажни вести до тоа како остатокот од светот ги перцепира Соединетите држави - еве анализа на глобалното влијание на Трамп. Претседателот на Соединетите Американски...

Симболична временска облека

Во повеќето случаи, водителите за временска прогноза ја одржуваат својата професионалност по начинот на облекување за време на ТВ-преносот. Сепак, големото внимание на светските медиуми...