дома Балкан „ПРОИЗВОДСТВО, ПРОДАЖБА И ТРАНСПОРТ НА МРТВИ“ Само во Србија: Урнебесна реклама на...

„ПРОИЗВОДСТВО, ПРОДАЖБА И ТРАНСПОРТ НА МРТВИ“ Само во Србија: Урнебесна реклама на погребна компанија! (ФОТО)

Само смртта е сигурна работа, што е вистина … Но, производството на починатиот? Ги продавате?

Некој се збркал прилично кога создал слоган за компанија што се занимава со, за жал, најтажните работи.

„Производство, продажба и транспорт на починати“, компанија чиј сопственик е извесен Нешо.


Нешо успеа да стигне до социјалните мрежи, каде масовно се „споделуваат“ фотографии.

Србите секогаш наоѓаат начин да се забавуваат, дури и со смртта.

Urnebesni marketing pogrebnog preduzeća
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ОТКРИЕНА ШОКАНТНАТА ТАЈНА НА ЗАБОРАВЕНИТЕ ПРОСТРАНСТВА НА СОБИР! Мерењата го потврдија она за што во СССР се сомневаше, Русија го има НАЈГОЛЕМОТО ЗЛАТНО НАОЃАЛИШТЕ...

Најголемото наоѓалиште на злато во светот, Сухој Лог во Сибир, беше скоро заборавено во Русија до неодамна, а сега најголемиот екплоататор на злато во...

Девојче имало откажување на бубрезите и црниот дроб затоа што била на строга диета

Седумнаесетгодишната Медисон Фолкнер од Белфаст минатата година тежеше само 40 килограми по една година строга диета за која сама изготви план за исхрана. Се состоеше...

Познати мистерии скриени во Которскиот залив

Пред Пераст има два острови - Св.Ѓeорѓи и Пресвета Богородица на Скрпела. Во првата половина на 17 век се случиле две разорни работи: прво...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Слични вести

АКТУАЛНА закана: Дали знаете што е „долг Ковид“ и кој е под најголем ризик? Сите заболени имаат еден заеднички симптом

Претходните симптоми и староста го зголемуваат ризикот од "долг ковид 19" Секое дваесетто лице доживува симптоми на Ковид-19 најмалку осум недели, покажа новата студија од...

Девојче имало откажување на бубрезите и црниот дроб затоа што била на строга диета

Седумнаесетгодишната Медисон Фолкнер од Белфаст минатата година тежеше само 40 килограми по една година строга диета за која сама изготви план за исхрана. Се состоеше...

Познати мистерии скриени во Которскиот залив

Пред Пераст има два острови - Св.Ѓeорѓи и Пресвета Богородица на Скрпела. Во првата половина на 17 век се случиле две разорни работи: прво...

КОМПАНИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ПРОТИВ КОВИД веќе заработи 900 милиони долари: Тие станаа профитабилни и остварија голем профит

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој се зарази со ковид-19 на почетокот на октомври, доби ремодесивир за пет дена, како и други лекови. Антивирусниот ремдесивир  веќе...

Во Европа се шири нова врста на коронавирус: Научниците открија од каде потекнува и зошто се шири толку брзо

Верзијата на коронавирусот, која се шири од шпанските земјоделски работници ширум Европа од летото, сега претставува најголем дел од новите случаи на ковид-19 во...