дома Балкан ШТО СЕ СЛУЧИ АРКАНОВИОТ ТИГАР? „Маскотата“ од 90-тите години го минува времето...

ШТО СЕ СЛУЧИ АРКАНОВИОТ ТИГАР? „Маскотата“ од 90-тите години го минува времето со тигарот на Путин.

Новинарот кој го следел трансферот на пари од сметката на Ражнатовиќ известил за откривањето на тигарот. Тигарчето започнало да прави друштво на Српската доброволна гарда на Жељко Ражнатовиќ Аркан за време на битката за Вуковар. Тигарот за прв пат се појави на познатата фотографија на која го држи командант Жељко, додека во позадина може да се видат соборци со фантомки вооружени до заби. Таа фотографија се појави со брзина на светлината на насловните страници на најпознатите странски дневни весници, желни да дознаат за главните херои на Српско-хрватската војна. – Тогаш доброволците на Аркан беа наречени Тигри. Тигарот можеше да се види и на бројни други фотографии и снимки од бојното поле, а неговиот уплашен поглед ви кажува дека тој не е воодушевен од амбиентот во кој се наоѓа. Кога Легија се приклучил на гардата на Аркан, тој започнал специјална обука за регрути кои претходно биле обучувани од Борислав Пелевиќ. Новите борци беа наречени „Супер тигри“ – откри администраторот на страницата „Легендите на деведесеттите“.

Колку всушност бил моќен Жељко Ражнатовиќ Аркан, покажува и фактот дека тој поседувал тигар. Додека многумина во тоа време немаа ниту за леб, Ражнатовиќ беше горд на своето милениче, па дури и го донесе и го пушти на теренот на натпреварот против Баерн. Јавноста беше заинтересирана за тоа што се случи со тигарот, а во 2017 година, новинарите го најдоа жив на Кипар. Во тоа време се вжешти приказната дека Ражнатовиќ е жив, по што почнаа да се објавуваат разни статии. Откривањето на тигарот го пријавил новинарот Алексис Цитат, кој го следел трансферот на пари од сметката на Ражнатовиќ. Така успеа да го најде славниот тигар во 2017 година, кој е доста стар, но беше во добра состојба. – По претходното истражување на можни локации каде престојува тигарот, ја следевме трагата на парите и движењата, и дојдовме до неверојатна реализација. Тигарот на Аркан е жив, витален и не му недостасува ништо. Тој има исклучително добро друштво овде и добива се што му е потребно. Во времето кога го гледавме, тој поголемиот дел од времето го минуваше со одбегнатиот тигар на Путин Јустин – објави тогаш Цитат.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Арогантниот Роналдо носи часовник вреден 800.000 евра додека плука по мизерно платените здравствени работници и мртвите!

Светот се чуди на срамните постапки на Кристијано Роналдо. Кристијано Роналдо беше бесен што не може да игра против Барселона во второто коло од Лигата...

Оваа супер боја ја рефлектира сончевата светлина и ја „лади“ каросеријата (ВИДЕО)

Истражувачите од универзитетот Пурдју развија специјална бела боја, која се „лади“ во жешките, летни денови. Познато е дека темните нијанси ги апсорбираат светлосните зраци, додека...

Арогантни близначки искористиле срцев удар за да украдат 10.000 евра од својата баба: Сега ги чека брутална казна

Клер и Луиз Смит (25) од Шкотска беа протерани од семејството поради непростлива ароганција и кражба што систематски ја вршеле со месеци. Близнаците ја изнервираа...

Кендра Ласт ја погоди веста дека Хамес има повреда на тестисот: Порно sвездата се огласи на Twitter

Фудбалерот на Евертон, Хамес Родригез, во моментов е на терапии за повреда на тестисот, а доби подржка и желби за поскоро опоравување од славната...

Слични вести

Научниците открија дека коронавирусот мутирал, нов вид сега се шири низ цела Европа

ВЕРЗИЈА на коронавирусот, која потекнува од шпански земјоделски работници, брзо се шири низ голем дел од Европа од летото и сега претставува најголем број...

Оваа супер боја ја рефлектира сончевата светлина и ја „лади“ каросеријата (ВИДЕО)

Истражувачите од универзитетот Пурдју развија специјална бела боја, која се „лади“ во жешките, летни денови. Познато е дека темните нијанси ги апсорбираат светлосните зраци, додека...

Арогантни близначки искористиле срцев удар за да украдат 10.000 евра од својата баба: Сега ги чека брутална казна

Клер и Луиз Смит (25) од Шкотска беа протерани од семејството поради непростлива ароганција и кражба што систематски ја вршеле со месеци. Близнаците ја изнервираа...

Кендра Ласт ја погоди веста дека Хамес има повреда на тестисот: Порно sвездата се огласи на Twitter

Фудбалерот на Евертон, Хамес Родригез, во моментов е на терапии за повреда на тестисот, а доби подржка и желби за поскоро опоравување од славната...

Целиот свет се бори да открие дали на фотографијата е познатата убавица: Ако е така – илјадници луѓе ќе слават

Американската ријалити sвезда Кортни Кардашијан (41) и нејзиниот поранешен партнер со кого има три деца Скот Дисик (37) моментално се наоѓаат на приватен остров,...