СИЛНО НЕВРЕМЕ ЈА ЗАФАТИ ЦРНА ГОРА! Ветрот корнел дрва, видео кое ќе ве наежи!

јули 4, 20201min
623943_nevreme_ls

Подгорица попладнево беше погодена од силно невреме, проследено со бурен ветер и дожд.

Неколку автомобили беа оштетени во невремето, а силниот ветер соборил неколку дрвја.