Category: Жолта Штампа

4-9.png
септември 21, 2020
Иако поранешната сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, 71-годишната Ивана Трамп, повремено коментира за односот што го имала со нејзиниот поранешен сопруг, во последното интервју таа ги раскажа сите детали за нивната блискост. Незадоволна од сегашната прва дама, 50-годишната Словенка Меланија Трамп, таа откри дека е сигурна дека идниот американски претседател ќе биде нивната прва […]

4-8.png
септември 20, 2020
По бројните обвинувања за токсична работна атмосфера, мобинг и серија отпуштања во тимот, оваа недела започнува новата сезона на ток-шоуто на Елен Деџенерис, а оштетената слика треба да ја санираат со гостувањето на ѕвездите од а-списокот На првиот ден од снимањето на шоуто, им реков на сите дека сакам ова да биде место на среќа, […]

а-5-1280x891.jpg
септември 20, 2020
Мајк Тајсон најави враќање во рингот и оттогаш е во центарот на вниманието! Легендарниот боксер се враќа во рингот на 28 ноември и покрај тоа што има 54 години! Потоа ќе има егзибициски натпревар против Рој Џонс Јуниор, исто така легендарен боксер. „Железниот Мајк“ со месеци се подготвуваше за неговиот голем „кам-бек“, а сега го […]

618875231.jpg
септември 20, 2020
“Не ме прашувајте што ќе облечам. Можеби нема да носам ништо – тоа е тоа”, рече Хелена Бонам Картер пред доделувањето на Еми наградите. “Не ме прашувај ниту што ќе облечам. Можеби нема да носам ништо – тоа е тоа. Само ќе ја затресам главата и ќе предизвикам сензација. Што ќе облечам? Себе!”, Рече актерката. […]

х.jpg
септември 20, 2020
За време на 50-тите години на минатиот век, филмските режисери почнаа да ја добиваат моќта што претходно ја имаа здруженијата на американски продуценти и дистрибутери, и многу од нив почнаа да ги прифаќаат истите модели на однесување кон актерките. Штом актерот Роско Арбакл беше ослободен од сомнеж за силување и убиство на актерката Вирџинија Рапе […]

817633_ejmi_ls.jpg
септември 20, 2020
Ејми Локаин (48), која е запаметена по улогите во филмот „Cry Baby“ и серијата „Melrose Place“, беше вратена во затвор осум години, откако судијата рече дека првичната затворска казна во траење од три години за убиството на Хелена Симан (60) во судир, додека била под дејство на алкохол,е премногу блага. Несреќата се случила пред 10 […]

5-3.png
септември 19, 2020
Албанската полиција ја уапси косовската пејачка Фјола Морина на граничниот премин, под сомнение дека сакала илегално да пренесува огнено оружје преку границата, пренесува Миа Ора њуз. Пиштолот е пронајден во чантата на пејачката, а по претресот на нејзиното возило, полицијата пронашла и пиштол кој изгледа како запалка. За време на контролата, во торбата на Ф. […]

pjimage-2020-09-18t222131-738.jpg
септември 19, 2020
Кога пред три години се отвори темата за сексуална злоупотреба на актерки во Холивуд, многумина мавнаа со рацете и рекоа дека тоа не е ништо ново и дека тоа се случува уште од кога постојат филмот и индустријата. Тоа беше јавна тајна, којашто молчејќи беше одобрувана еден цел век, сè додека sвездите како Шарлиз Терон, […]

1-151.jpg
септември 18, 2020
Адвокатката Амал Клуни поднесе оставка од функцијата специјална претставничка на Велика Британија за слобода на медиумите, протестирајќи против намерата на Лондон да го прекрши меѓународното право со поништување на дел од договорот за излегување од ЕУ. Премиерот Борис Џонсон вели дека законот е неопходен за да се спречат „апсурдните“ закани од Брисел. Британската влада минатата […]

0.jpg
септември 18, 2020
Актерот Џери Харис, популарен во серијата „Cheer“ на Нетфликс, е уапсен под обвинение за детска порнографија и злоупотреба на две момчиња, пренесуваат странските медиуми. Имено, во понеделникот беше објавено дека Џери е под истрага поради пријава дека барал експлицитни фотографии и секс од малолетничка. „Убедени сме дека вистината ќе биде откриена откако ќе заврши истрагата. […]