дома Македонија Апacиев: Бугapи ли ќe нe пишeтe мaмy ви иб*м пpeдавничко и одpoдено

Апacиев: Бугapи ли ќe нe пишeтe мaмy ви иб*м пpeдавничко и одpoдено

На лидерот на Левица и пратник во македонското Собрание му пукна филмот откако реномираниот бриселски „Политико“ објави дека е постигнат компромис помеѓу Македонија и Бугарија по однос на идентитетските прашања. Според бриселскиот медиум, Бугарија ќе треба да признае постоење на македонски јазик и идентитет, а за возврат Македонија ќе треба да прифати дека идентитетот и јазикот македонски потекнуваат од бугарскиот.

И Бугари ли ќе не пишете бе за тој ваш ДАТУМ, маму ви ибам предавничко и одродено, пишува Апасиев на Твитер.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Космодром од соништата: Јапонците го открија „скапоцениот камен“ на Токио (ВИДЕО)

Група јапонски архитекти, собрани во рамките на проектот „Space Port Japan Association“, откриле фантастичен концепт за вселенско база, која би го красела главниот град. Покрај...

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци...

Заев за легализација на марихуаната: Скопје како Амстердам, зошто да не!

Во интервју за Дојче Веле на македонски јазик, премиерот Зоран Заев најави легализација, односно декриминализација на употребата на марихуана во угостителските места. „Тоа е дел...

СЗО: Не препорачуваме употреба на Ремдесивир кај заразени лица

Светската здравствена организација вчера официјално објави и им соопшти на лекарите дека не го препорачува Ремдесивир на „Gilead“ за третман на хоспитализирани пациенти заразени...

Слични вести

РОНДА: Град скриен во карпи, под облаците (ФОТО)

Сместен е во провинцијата Малага и се смета за еден од најстарите градови во светот. За прв пат Ронда била населена со Келти, кои ја...

СНИМЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА: Со експлозив разнеле банкомат во Приштина! (ВИДЕО)

Портпарол на косовската полиција, Агрон Боровци, потврди дека утрово била ограбена банка во Приштина, откако разбојниците разнеле банкомат со експлозивна направа, објавија приштинските медиуми. Боровци...

Заев за легализација на марихуаната: Скопје како Амстердам, зошто да не!

Во интервју за Дојче Веле на македонски јазик, премиерот Зоран Заев најави легализација, односно декриминализација на употребата на марихуана во угостителските места. „Тоа е дел...

СЗО: Не препорачуваме употреба на Ремдесивир кај заразени лица

Светската здравствена организација вчера официјално објави и им соопшти на лекарите дека не го препорачува Ремдесивир на „Gilead“ за третман на хоспитализирани пациенти заразени...

Јакимовски до службите за безбедност: Слепци едни, не сум јас враг на Заев, Борисов е

Лидерот на Гром Стевче Јакимовски им се обраќа на безбедносните служби кои што го чуваат премиерот Заев. Јакимовски прави споредба со Србија која точно знаела...