дома Македонија Д-р Пановски: Носење на маска на отворено нема да има ефект, само...

Д-р Пановски: Носење на маска на отворено нема да има ефект, само ќе ги малтретира граѓаните

  • Јас сум сосема разочаран и збунет, немам никакво објаснување. Гледам дека граѓаните бараат да се прскаат улиците стопати, нема вирусолог што ќе каже дека овој вирус се шири со улична прашина. Нема шанси така да се шири вирусот. Меѓутоа тоа влијае кај народот. Народот сака да биде лажен, посочи Никола Пановски и ја коментираше одлуката за носење на маски на отворено.

Пановски додава дека тие што ги почитуваа мерките досега уште повеќе ќе страдаат со оваа мерка. Мерката за носење на маска надвор нема никаков ефект и да се почитува. Оваа мерка може граѓаните да ги натера да се собираат внатре што ќе доведе до повеќе заразување на граѓаните, очигледно е уште на самиот старт дека мерката ќе има контра ефект.

  • Мерката за носење на маска на отворено нема да има ефект, ќе ги збуни само дополнително граѓаните и ќе ги малтретира, нагласи Пановски.

Пановски истакна дека нема да се најде човек кој што се заразил надвор на отворено од улична прашина.

  • Мерката е сосема нејасна, јас лично еве како стручно лице не ја разбирам. Не знам како оваа мерка да ја почитувам. Според меркава иако сум сам во канцеларијата јас морам маска да носам. Вчера го прашав министерот зошто не носи маска, тој ми одговара дека зборува. Јас не наидов во новите мерки дека ако некој зборува не треба да носи маска, нагласи Пановски.
- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Кулинарски „ремек-дела“: Следниот пат кога ќе помислите дека сте лоши во кујната, погледнете ги овие фотографии (ФОТО)

Популарноста на социјалните мрежи нè тера да „испраќаме“ и тоа што треба и не треба да правиме на Интернет. На крајот на краиштата, знаете како...

Необична деловна идеја: Хрват продава чист островски воздух во конзерви!

Во денешно време, се повеќе земји имаат проблем со загадувањето на воздухот, а дишењето е уште потешко со маските што ги носиме секој ден...

„Имам 52 години и сакам да шетам гола – но моите деца го мразат тоа …“

Инстаграмот на Лизи Канди е полн со провокативни фотографии што ги објави за време на пандемијата. Косење трева во костим за капење и долна...

Короната ја опустоши Европа долго ПРЕД да започне пандемијата!? Тврдењата на д-р Габриела го тресат светот

Колку точно е новиот вирус корона меѓу нас? 17 ноември е официјална информација за првата регистрирана инфекција, но докторката од Италија, Габриела Сози, со...

Слични вести

Прославија уште една годишнина од венчавката: Кралицата Елизабета и принцот Филип објавија симпатична фотографија!

Принцот Филип и кралицата Елизабета и покрај лошата состојба во земјата поради вирусот корона, денес имаат огромна причина да бидат среќни, бидејќи слават 73...

Необична деловна идеја: Хрват продава чист островски воздух во конзерви!

Во денешно време, се повеќе земји имаат проблем со загадувањето на воздухот, а дишењето е уште потешко со маските што ги носиме секој ден...

„Имам 52 години и сакам да шетам гола – но моите деца го мразат тоа …“

Инстаграмот на Лизи Канди е полн со провокативни фотографии што ги објави за време на пандемијата. Косење трева во костим за капење и долна...

Короната ја опустоши Европа долго ПРЕД да започне пандемијата!? Тврдењата на д-р Габриела го тресат светот

Колку точно е новиот вирус корона меѓу нас? 17 ноември е официјална информација за првата регистрирана инфекција, но докторката од Италија, Габриела Сози, со...

Бил Гејтс зборува за чипови и вакцини: Лесно е да се каже дека зад пандемијата се крие некое зло

Еден од основачите на компанијата „Мајкрософт“, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда вложија стотици милиони долари во истражување на вирусот корона, а неодамна беше...