дома Македонија Кој ќе одговара за „исчезнувањето“ на Мијалков?

Кој ќе одговара за „исчезнувањето“ на Мијалков?

Веќе втор ден поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков е недостапен за органите на прогонот.

На социјалните мрежи се појавија шпекулации дека наводно министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски си депонирал оставка и дека таа денеска треба да се разгледува од Владата.

Ова прашање е поставено и до МВР и преку СМС порака до министерот Оливер Спасовски, но оттаму се уште нема одговор.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Едноставна задача им прави проблеми на луѓето затоа што не внимаваат: Дали го гледате решението?

Едноставната задача повторно им пречеше на многумина на социјалните мрежи. Страницата „Bright Side“ често објавува загатки на својот Facebook профил, кои на почетокот изгледаат многу...

Кој ќе одговара за „исчезнувањето“ на Мијалков?

Веќе втор ден поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков е недостапен за органите на прогонот. На социјалните мрежи се појавија шпекулации дека наводно министерот за...

Во Македонија мафијата има своја држава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со сомнежи и коментар на бегството на екс шефот на УБК Сашо Мијалков. “Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема...

Зошто никогаш не дојде до ослободување во логорот на смртта?

Повеќе од шест месеци по ослободувањето на Белград, на 2 мај 1945 година, партизанските единици влегоа во Јасеновац и дури откако усташите мирно го...

Слични вести

Од Баленсијага и Диор до ОБУЧАР во Кнез: ЈОВАНКА БРОЗ имаше само ЕДНО МОДНО правило!

Она што ја направи иконата на југословенската мода препознатлива е стилот што може најдобро да се окарактеризира како минималистички со непишано правило што ја...

Кој ќе одговара за „исчезнувањето“ на Мијалков?

Веќе втор ден поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков е недостапен за органите на прогонот. На социјалните мрежи се појавија шпекулации дека наводно министерот за...

Во Македонија мафијата има своја држава

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со сомнежи и коментар на бегството на екс шефот на УБК Сашо Мијалков. “Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема...

Зошто никогаш не дојде до ослободување во логорот на смртта?

Повеќе од шест месеци по ослободувањето на Белград, на 2 мај 1945 година, партизанските единици влегоа во Јасеновац и дури откако усташите мирно го...

Тесла ја лансираше својата текила: Едно шише Теслакила е навистина скапо, и се распродаде со молскавична брзина!

Тесла во моментов е една од водечките светски технолошки корпорации. Сепак, неговиот шеф Елон Маск може да излезе со многу полуди идеи покрај електричните...