дома Македонија ЛИДЕР ги открива лицата кои бришат содржини од Фејсбук во Македонија

ЛИДЕР ги открива лицата кои бришат содржини од Фејсбук во Македонија

Во изминатите месеци на Фејсбук може да се забележи дека често се отстрануваат содржини. Ова се случува откако социјалната мрежа лансираше програма за fact checking.

Порталот Лидер ги открива лицата кои бришат содржини од Фејсбук во Македонија.

Сите детали, дознајте ги на ЛИДЕР.

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Паника во Русија: Путин ОДВАЈ ЗБОРУВАШЕ од кашлање, Кремлин мораше ИТНО да реагира (ВИДЕО)

Кремлин ги негираше обвинувањата дека рускиот претседател Владимир Путин има здравствени проблеми откако тој кашла во средата за време на снимањето на состанокот. Путин имаше...

Трамп се предава

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече тужбата во врска со пребројувањето на гласовите во Мичиген. Тоа го објави адвокатот на Трамп Руди...

Поранешната сопруга на Роман Абрамович објави невидена фотографија од нејзината венчавка со нејзиниот нов сопруг

ДАША ЖУКОВА, позната во јавноста по тоа што е во брак со тајкунот Роман Абрамович, не крие колку е среќна со својот нов сопруг,...

Michael J. Fox: „Ако ова е крајот на мојата актерска кариера, нека биде така“

Познатиот 59-годишен актер Мајкл Џеј Фокс во своите нови мемоари „Нема време како иднината“ наведува дека се повлекува во „втората пензија“ и открива дека...

Слични вести

Се збогати преку ноќ: Милион и пол евра буквално му паднаа од небото!

Индонезиецот Џошуа Хутагалунг стана милионер откако метеорит вреден скоро два милиони долари паднал врз неговата куќа, го пробил покривот и потонал во земјата. Триесет и...

Трамп се предава

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече тужбата во врска со пребројувањето на гласовите во Мичиген. Тоа го објави адвокатот на Трамп Руди...

Поранешната сопруга на Роман Абрамович објави невидена фотографија од нејзината венчавка со нејзиниот нов сопруг

ДАША ЖУКОВА, позната во јавноста по тоа што е во брак со тајкунот Роман Абрамович, не крие колку е среќна со својот нов сопруг,...

Michael J. Fox: „Ако ова е крајот на мојата актерска кариера, нека биде така“

Познатиот 59-годишен актер Мајкл Џеј Фокс во своите нови мемоари „Нема време како иднината“ наведува дека се повлекува во „втората пензија“ и открива дека...

Како жените и мажите даваат до знаење дека сакаат секс!!!

Како му давате сигнал на партнерот дека сте расположени за секс? Можеби ви се допаѓа директен пристап и кажете дека сакате тоа да ве доведе...