дома Македонија Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и...

Милошоски: Името на трите кризи што ги имаме е Заев, Филипче и Димитров (ВИДЕО)

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска пред Влада побара оставки од премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и вицепремиерот Никола Димитров.

„Зошто? Затоа што во државата имаме најтешка ситуација од независноста до денес, и за граѓаните, и за здравствениот сектор, и за економскиот сектор, но за жал и за евро перспективата.Сметам дека со нивната оставка ние ќе можеме како држава да создадеме можност да формираме Влада на експерти која што ќе може подобро да се носи и во здравството, и во економијата, и во евро интеграциите.

Нивна оставка во најмала рака е морален чин од нивна страна, а во Собранието и на повисоко политичко ниво ќе може да се разговара за Влада која што ќе ужива поширока доверба и наместо партиски личности, ќе има експерти во секоја област кои што ќе можат да понудат конкретни решенија за следната година дена да можеме да имаме план за излез од кризата“, рече Милошоски.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Ќерката на Мустафа Надаревиќ се огласи: Порача само едно!

Актерот Мустафа Надаревиќ почина денес во Загреб по долга битка со злобна болест. Неговата ќерка зборуваше и за хрватските медиуми, потврдувајќи дека нејзиниот татко...

Ќерката на Мустафа Надаревиќ се огласи: Порача само едно!

Актерот Мустафа Надаревиќ почина денес во Загреб по долга битка со злобна болест. Неговата ќерка зборуваше и за хрватските медиуми, потврдувајќи дека нејзиниот татко...

НАУЧНИЦИТЕ ГО ПРОМЕНУВААТ ОДНОСОТ ЗА АСИМПТОМАТСКИТЕ ПАЦИЕНТИ Еве колку од нив има во проценти и колку се заразни во споредба со оние кои имаат...

Нови докази сугерираат дека приближно едно од пет заразени лица нема да има симптоми и дека вирусот ќе се пренесе на значително помалку луѓе...

ПРАВДАТА Е бавна, но достижна: Саркози е утре на суд поради обвиненија за корупција

Ова е прв случај на неколку истраги против десничарски политичар кој ја водеше Франција помеѓу 2007 и 2012 година, па тој ќе се појави...

Слични вести

Тие изнудиле милиони долари од киднапирање странци

Северноафриканското крило на Ал Каеда доби нов лидер откако француските сили во Мали го ликвидираа претходниот шеф на оваа џихадистичка организација, тврди АП, разузнавачка...

Ќерката на Мустафа Надаревиќ се огласи: Порача само едно!

Актерот Мустафа Надаревиќ почина денес во Загреб по долга битка со злобна болест. Неговата ќерка зборуваше и за хрватските медиуми, потврдувајќи дека нејзиниот татко...

НАУЧНИЦИТЕ ГО ПРОМЕНУВААТ ОДНОСОТ ЗА АСИМПТОМАТСКИТЕ ПАЦИЕНТИ Еве колку од нив има во проценти и колку се заразни во споредба со оние кои имаат...

Нови докази сугерираат дека приближно едно од пет заразени лица нема да има симптоми и дека вирусот ќе се пренесе на значително помалку луѓе...

ПРАВДАТА Е бавна, но достижна: Саркози е утре на суд поради обвиненија за корупција

Ова е прв случај на неколку истраги против десничарски политичар кој ја водеше Франција помеѓу 2007 и 2012 година, па тој ќе се појави...

Лав претпочита да го покажува своето тело во теретана, а Бикот е најнеактивниот знак во Зодијакот – тој го сака каучот

Овен Припадниците на овој знак се многу активни и обожаваат скоро секој вид физичка активност. Меѓу нивните омилени се спортовите со адреналин и тие воопшто...