дома Македонија Мицкоски на средби со Орбан и Јанша

Мицкоски на средби со Орбан и Јанша

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски, во наредните неколку дена ќе остварат дипломатски посети и средби со повеќе политичари од регионот и Европа од сестринските партии на ВМРО-ДПМНЕ од семејството на Европската Народна Партија.

Од партијата соопштија дека во нивната агенда се и средби со претседателот на Фидес и премиер на Унгарија Виктор Орбан, како и со премиерот на Република Словенија и претседател на Словенечката Демократска Партија Јанез Јанша.

Џелта на посетите е евроинтеграцијата на Макњердонија, особено кога се знае дека по португалското, претседатевањето со ЕУ го презема Словенија во вторитењ шест месеци на 2021 година.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ВИДЕО Еве што се случува кога возач ќе се збуни на паркинг

Kај автомобилите со управување со автоматски менувач треба да бидат исклучително едноставни. Некои сè уште подлегнуваат на притисокот. Без разлика дали станува збор за страв...

Братот на легендарниот фудбалер се сврши за девојка 33 години помлада (ФОТО)

Братот на поранешниот англиски фудбалер Гери Линекер и инфлуенсер, Вејн Линекер (58), се сврши со Клои Шор (25). Тој на својот Instagram профил објави фотографија...

Се појави видео за криминал: Напаѓачи пукаат во човек и ги крадат кучињата на Лејди Гага

На Интернет кружи видео од безбедносната камера на кое се гледа како напаѓачите пукаат кон Рајан Фишер, човек кој ги шетал кучињата на пејачката...

Сагата продолжува: Плочата во чест на Балашевиќ беше отстранета, а потоа вратена

Градската комунална инспекција во Тузла побара да се отстрани плочата од пешачкиот мост преку северниот пат во овој град, што граѓаните го поставија во...

Слични вести

Северина повторно објави филм (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина на YouTube го објави филмот „Кога ќе се претворам во Северина“. Документарецот е снимен за време на турнејата „Здраво, Марија“ во 2009...

Братот на легендарниот фудбалер се сврши за девојка 33 години помлада (ФОТО)

Братот на поранешниот англиски фудбалер Гери Линекер и инфлуенсер, Вејн Линекер (58), се сврши со Клои Шор (25). Тој на својот Instagram профил објави фотографија...

Се појави видео за криминал: Напаѓачи пукаат во човек и ги крадат кучињата на Лејди Гага

На Интернет кружи видео од безбедносната камера на кое се гледа како напаѓачите пукаат кон Рајан Фишер, човек кој ги шетал кучињата на пејачката...

Сагата продолжува: Плочата во чест на Балашевиќ беше отстранета, а потоа вратена

Градската комунална инспекција во Тузла побара да се отстрани плочата од пешачкиот мост преку северниот пат во овој град, што граѓаните го поставија во...

ВИДЕО Еве што се случува кога возач ќе се збуни на паркинг

Kај автомобилите со управување со автоматски менувач треба да бидат исклучително едноставни. Некои сè уште подлегнуваат на притисокот. Без разлика дали станува збор за страв...