дома Македонија Попис со диктирање матични броеви не е попис, вели Мицкоски

Попис со диктирање матични броеви не е попис, вели Мицкоски

Зоран Заев турка попис на населението без доказ за идентификација, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Доколку оваа операција не е политичка, тогаш ВМРО-ДПМНЕ бара одговор на следниве прашања: Попишувањето е предвидено без покажување на било каков доказ и лична идентификација, да биде завршено со едноставно диктирање на матичниот број. Дали може да се случи едно лице да диктира повеќе матични броеви, без притоа да покаже соодветен доказ дека тие во моментов се резиденти односно се наоѓаат на територијата на Република Македонија?“, запраша Мицкоски.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

Попис со диктирање матични броеви не е попис, вели Мицкоски

Зоран Заев турка попис на населението без доказ за идентификација, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Доколку оваа операција не е политичка,...

Отстранете го вишокот маснотии од стомакот: Две чаши од овој чај на ден ќе го „запалат“ метаболизмот и ќе согоруват маснотии!

Ако се обидувате да изгубите тежина, веројатно никогаш не ви паднало на памет дека чајот може да ви помогне во тоа. Но, не е...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

Слични вести

Гласањето за отповикување на Трамп треба да започне наскоро: Шест републиканци веќе му свртија грб, некои дури и на јавна дебата кој трае со...

Дан Њухаус е првиот републиканец кој на дебатата објави дека ќе гласа за отповикување. По втор пат во овој мандат, Претставничкиот дом на САД разговара...

Попис со диктирање матични броеви не е попис, вели Мицкоски

Зоран Заев турка попис на населението без доказ за идентификација, рече на денешната прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Доколку оваа операција не е политичка,...

Отстранете го вишокот маснотии од стомакот: Две чаши од овој чај на ден ќе го „запалат“ метаболизмот и ќе согоруват маснотии!

Ако се обидувате да изгубите тежина, веројатно никогаш не ви паднало на памет дека чајот може да ви помогне во тоа. Но, не е...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...