дома Македонија Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции од само да учествуваат на 27. Светско првенство.

Подмладениот состав на селекторот Данило Брестовац, со седум дебитанти на големите натпреварувања меѓу 20. ракометари, стартува утревечер против Шведска.

В сабота е дуелот со домаќинот Египет, а во вторник со Чиле, кој „црвено-жолтите“ два пати го совладаа на контролните средби неодамна во Скопје.

Во групата од втората фаза ќе има место за трите најуспешни репрезентации во групата.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Поразителни факти: Поради големиот број смртни случаи од короната, во оваа земја се отвораат ПРИВРЕМЕНИ МРТОВЕЧНИЦИ

Британските власти мораа да постават привремени мртовечница во некои области откако локалните болници останаа без простор поради ненадејниот број смртни случаи предизвикани од пандемијата...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Слични вести

Отстранете го вишокот маснотии од стомакот: Две чаши од овој чај на ден ќе го „запалат“ метаболизмот и ќе согоруват маснотии!

Ако се обидувате да изгубите тежина, веројатно никогаш не ви паднало на памет дека чајот може да ви помогне во тоа. Но, не е...

Ракометарите тргнаа за Египет за да покажат дека се повеќе од само резерва на мундијалот

Иако прва резерва, која влета поради многуте позитивни случаи на Ковид-19 во селекцијата на Чешка, македонската ракомстна репрезентација отпатува за Египет со повисоки амбиции...

ИСТАНБУЛ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА ЗА 45 ДЕНА: Најлоша суша во последните 15 години

Истанбул се подготвува да остане без вода за 45 дена откако Турција падна во најсувиот период во претходната деценија. Урбаниот развој е виновен за сушењето...

ШОК ФОТОГРАФИИ ОД КАПИТОЛ: Ова најдобро ја илустрира состојбата во САД за време на обидот за разрешување на Трамп! (ФОТО)

Фотографија што можеби најдобро ја опишува атмосферата во моментов во американската престолнина е направена денес во ходниците на Капитол, каде во моментов тече дискусијата...

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци. Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои...