дома Македонија Редици пред главниот пункт за вакцинација (ФОТО)

Редици пред главниот пункт за вакцинација (ФОТО)

И покрај тоа што процесот на вакцинација мораше да чека со денови поради симулацијата на процесот на вакцинацијата што ја објави министерот Филипче, на терен, во реалноста се случуваат редици.

Сведоци од вакцинација и медиуми објавуваат материјали на кои се гледаат турканици пред главниот пункт за масовна имунизација, салата Борис Трајковски во Скопје.

Најголем дел од луѓето носат маски но додека чекаат на високите температури во ред тие се на помалку од 1,5 метри еден од друг колку што налагаат мерките на владата.

Дел од тие што чекаат информитаат дњка во редовите се појавува нервоза која засега се манифестира само со вербални инциденти.

Според министерот за здравство Венко Филипче процесот се одвива без никакви проблеми.

 

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

ДЕЛОВИТЕ НА КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕ ДА СЕ ИНТЕГРИРААТ ВО ЧОВЕЧКИОТ ГЕНЕТСКИ КОД? Научниците од МИТ објавија НОВИ ИСТРАЖУВАЊА

Тим познати научници ја повторија контроверзната хипотеза дека генетските честички на коронавирусот можат да се интегрираат во нашите хромозоми и да останат во нив...

Тасевски: Дa мy кaжeмe глacнo нa cкoтoн миниcтep, ниe cмe мajки и тaткoвци, a нe poдитeл 1 и poдитeл 2

Да му кажеме гласно на скотон министер, ние сме мајки и татковци, а не родител 1 и родител 2, повика актерот Сашо Тасевски. „Нема да...

(Видео) Бошковски имaл caмoyбиcтвeни миcли и cpaмнo бил yaпceн „кaкo пocлeдeн идиoт зaлeпeн зa тoaлeт“

Случајот со апсењето на Љубе Бошкоски за случајот „Кампања” стаса до завршни зборови. Денес завршен збор во предметот „Тортура” прв даде обвинителот Љубомир Лапе,...

Доста и било од сè: Жена си ја запали сопствената куќа и седна во дворот и гледаше како гори (ВИДЕО)

Гејл Метвол беше уапсена откако ја запали својата куќа во Елктон, во која во тој моменент внатре се наоѓала Бленда Холбрук. Според странските медиуми, на...

Слични вести

ШТО СЕ СЛУЧУВА НА БЛИСКИОТ ИСТОК? Она што го предизвика најтешкото насилство во овој дел од светот во последните години

Конфликтите на Блискиот исток траат со денови. Започна со протести во Ерусалим, се пресели кон Тел Авив и Појасот Газа. Најмалку 40 лица загинаа...

Тасевски: Дa мy кaжeмe глacнo нa cкoтoн миниcтep, ниe cмe мajки и тaткoвци, a нe poдитeл 1 и poдитeл 2

Да му кажеме гласно на скотон министер, ние сме мајки и татковци, а не родител 1 и родител 2, повика актерот Сашо Тасевски. „Нема да...

(Видео) Бошковски имaл caмoyбиcтвeни миcли и cpaмнo бил yaпceн „кaкo пocлeдeн идиoт зaлeпeн зa тoaлeт“

Случајот со апсењето на Љубе Бошкоски за случајот „Кампања” стаса до завршни зборови. Денес завршен збор во предметот „Тортура” прв даде обвинителот Љубомир Лапе,...

Доста и било од сè: Жена си ја запали сопствената куќа и седна во дворот и гледаше како гори (ВИДЕО)

Гејл Метвол беше уапсена откако ја запали својата куќа во Елктон, во која во тој моменент внатре се наоѓала Бленда Холбрук. Според странските медиуми, на...

ХИТ! РАПЕРКАТА ПОЗИРАШЕ ЦЕЛОСНО ГОЛА, ВНИМАНИЕТО ГО ПРИВЛЕКОА РОЗЕВИТЕ БОМБАСТИЧКИ ВЛЕЧКИ: Instagram БЛОКИРАН од лајкови! (ФОТО)

Раперката Ники Минаш објави фотографии на својот Instagram профил како седи на маса целосно гола, но покриена со перници за да не покажува бујни...