дома Македонија СДК: Митко Чавков добил коронавирус во КПД Штип

СДК: Митко Чавков добил коронавирус во КПД Штип

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, кои се на издржување на затворска казна во Штипскиот затвор е позитивен на ковид-19.

Покрај него уште пет осудени лица и тројца вработени се заразени, изјавија од СДК од КПД Штип.

Чавков најверојатно се заразил од некој од вработените, бидејќи не користи викенд.

Чавков издржува казна од 16 години, осуден за настаните 27 април.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Царовска се пофали дека ги укинува печатените учебници

Министерката за образование Мила Царовска преку статус на Facebook се пофали со реформите и оти ги укинува печатените учебници. Таа вели дека на тој начин...

Почина најстарата американка на 116 години: Хестер остави зад себе 100 правнуци и правнуци! Го закопа сопругот пред половина век!

Почина најстарата Американка, Хестер Форд, која имаше 116 години, оставајќи зад себе многу потомци, меѓу кои околу 100 правнуци, соопшти денес нејзиното семејство. Иако постоеше...

НИКОГАШ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ ВАКВО КУЧЕ! Како кутре било тешко повредено во сообраќајна несреќа, а денес измамува насмевка на лицето на сите!

Не е невообичаено куче да трча со својот сопственик, но да трча на задните нозе е веќе нешто што предизвикува насмевка на лицата на...

Жени, ова ќе ве интересира: Ова се професиите кои се НАЈОДБИВНИ за мажите

Дали некогаш сте помислиле дека занимањето на жената има врска со привлечноста? Многумина веројатно никогаш не. Сепак, според истражувањето на една страница, сепак треба да бидеме...

Слични вести

Најверојатно е потребна и трета доза на вакцината Pfizer

Директорот на компанијата „Pfizer“, Алберт Бурла, денес објави дека трета доза на вакцината е „најверојатно“ потребна, 12 месеци по повторната вакцинација. Тој исто така рече...

Почина најстарата американка на 116 години: Хестер остави зад себе 100 правнуци и правнуци! Го закопа сопругот пред половина век!

Почина најстарата Американка, Хестер Форд, која имаше 116 години, оставајќи зад себе многу потомци, меѓу кои околу 100 правнуци, соопшти денес нејзиното семејство. Иако постоеше...

НИКОГАШ НЕ СТЕ ВИДЕЛЕ ВАКВО КУЧЕ! Како кутре било тешко повредено во сообраќајна несреќа, а денес измамува насмевка на лицето на сите!

Не е невообичаено куче да трча со својот сопственик, но да трча на задните нозе е веќе нешто што предизвикува насмевка на лицата на...

Жени, ова ќе ве интересира: Ова се професиите кои се НАЈОДБИВНИ за мажите

Дали некогаш сте помислиле дека занимањето на жената има врска со привлечноста? Многумина веројатно никогаш не. Сепак, според истражувањето на една страница, сепак треба да бидеме...

ФУДБАЛСКИ ЗЕМЈОТРЕС: Лигата на шампионите се гаси уште вечерва?

Американските медиуми го разбрануваа светскиот фудбал објавувајќи дека водечките екипи од Англија, Шпанија и Италија вечерва ја подготвуваат најавата за формирање нова затворена европска...