дома Македонија Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Специјалците на Спасовски апсеа локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Претседателот на локалниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани Ѓорѓи Влајкиноски е уапсен попладнево од полициските специјалци.

Влајкиноски објавува фотографии и видеа од апсењето од кои се гледа дека тој воопшто не ги провоцира полицајците.

Од видеото се гледа дека полицајците не ги интересираат другите учесници на настанот туку се насочени кон локалниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани иако тој не е ни маскиран.

“Денес бев апсен. За ништо, се разбира.

Нема страв, нема предавање.
Има полициска бруталност, ама ќе им помине.

Вевчанци, драги мои Вевчанци посебно Ви БЛАГОДАРАМ за ПРКОСОТ кон полициската бруталност.

Да живее Вевчани, да живе Македонија”, напиша Влајкиноски на Facebook.

Фотографиите и видеата на неговиот Facebook профил.

Денес бев апсен. За ништо, се разбира.
Нема страв, нема предавање.
Има полициска бруталност, ама ќе им…

Posted by Ѓорѓи Влајнкиноски on Wednesday, January 13, 2021

 

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Одобрување за вакцината „Џонсон и Џонсон“ наскоро: Изгледа дека може да биде ефикасно за 90 проценти

Достапноста на дополнителни вакцини е многу важна бидејќи сè уште не е познато колку време е потребно за да се заштитат оние кои го...

Сите мистерии на спиењето: Зошто знаеме да се „тресеме“ кога заспиваме?

Колку е навистина опасно да се будат месечари, зошто имаме темни кругови под очите ако не сме заспале и зошто знаеме да се тресеме...

Дали чајот создава зависност?

Чајот е еден од најпопуларните пијалоци во светот. Постојат различни видови чај, но суштината останува иста. Повеќето луѓе сметаат дека чајот е здрав додаток во...

СЦЕНА КОЈА НЕ СЕ ГЛЕДА ЧЕСТО! Снег падна во Сахара, во Саудиска Арабија температурата отиде до МИНУС

Додека јануари носи снег во многу делови на светот, во Сахара или на Блискиот исток тоа не е толку вообичаено, сепак, деновиве ситуацијата е...

Слични вести

Одобрување за вакцината „Џонсон и Џонсон“ наскоро: Изгледа дека може да биде ефикасно за 90 проценти

Достапноста на дополнителни вакцини е многу важна бидејќи сè уште не е познато колку време е потребно за да се заштитат оние кои го...

Сите мистерии на спиењето: Зошто знаеме да се „тресеме“ кога заспиваме?

Колку е навистина опасно да се будат месечари, зошто имаме темни кругови под очите ако не сме заспале и зошто знаеме да се тресеме...

Дали чајот создава зависност?

Чајот е еден од најпопуларните пијалоци во светот. Постојат различни видови чај, но суштината останува иста. Повеќето луѓе сметаат дека чајот е здрав додаток во...

СЦЕНА КОЈА НЕ СЕ ГЛЕДА ЧЕСТО! Снег падна во Сахара, во Саудиска Арабија температурата отиде до МИНУС

Додека јануари носи снег во многу делови на светот, во Сахара или на Блискиот исток тоа не е толку вообичаено, сепак, деновиве ситуацијата е...

КОНДОМИ ШТО ГИ ЗНАЕМЕ ЌЕ ЗАМИНАТ ВО ИСТОРИЈАТА? „Еко-сексуалните лица“ загрижени за околината, имаат алтернативи што сакаат да ги „протуркаат“

Опсегот на контрацепција кој е и еколошки и ефикасен во запирање на сексуално преносливи болести сега расте. „Еко-сексуалните лица“ во Австралија, загрижени за влијанието на...