дома Македонија Тасевски: Немало понеспособна и полоша влада во историјата на Македонија од оваа

Тасевски: Немало понеспособна и полоша влада во историјата на Македонија од оваа

Актерот Сашо Тасевски ѝ ги наброи сите гревови од последно време на „баграта социјалдемократска“, како што ја опиша.

„Ај вака, пошо баграва социјалдемократска ме влече за јазик.Они истражувале, а ние сме збореле глупости. Што ќе истражувате?

Вода во очи немате. Немало понеспособна и полоша влада во историјата на Македонија од оваа. Некаде ќе падне авион со 200 патници од икс причини, па одма имаш оставки од директорот на контролата за летање, од министерот за транспорт, од шефот на контролорите од овој од оној.

Е сега, кај нас секој четири дена паѓа по еден авион со 200 патници. По 50 луѓе дневно умираат од ковид. Одговорност нема. Ги истраживте ова?

Во ек на умирање од ковид, власта сакаше да договара проценти со Кинезите за вакцини. Кинезите ги откачија и авансот им го вратија, зашто за таа работа во Кина те стрелаат. Кај нас никој за тоа не понесе одговорност. Ова дали го истражувате, а?

Пука невиден скандал дека за време на оваа власт на СДСМ, се делеле пасоши преку полицијата на најмоќни нарко дилери од Балканот. Ова го истраживте? Или треба да ви веруваме на онаа глупост дека во вмровско време се давани. Што криевте до сега ако ги давале вмровците? Инфантилни сте до имбецилност кога се браните.

И најпосле, истражувале зошто ниту една институција не мрднала со прст да го спаси колабираниот Златко на планината. Што има да се истражува?

Растур систем. Овој не му јавил на оној, па тој третиот не знаел. Е такви ви се институциите и луѓето кои власта на, СДСМ ги поставила на раководни позиции. Не сме ние криви и бабите наши. Туку власта. Тоа истражете го, смрдежи едни. Зашто утре ќе му дојде ред на некој од нас за умирачка поради вашиот дилетантизам и јавашлук. Ова да го истражите“, порача Тасевски.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320FansLike

Прочитајте повеќе

Големиот скандал што ги потресе САД, ова може да ја реши судбината на следните претседателски избори!

Мајк Помпео ги отфрли обвинувањата од извештајот и го нарече политички мотивиран документ со бројни фактички грешки. Поранешниот државен секретар на САД, Мајк Помпео, ја...

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Слични вести

АА&Алтернатива: Води ли скандалот од пола милион евра до Али Ахмети

Коалиција Алијанса за Албанците и АлтернАтивА денеска бараат да запре корупцијата која цути во владините институции. Оваа влада произведува повеќе корупциски скандали отколку што...

ПРВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД „ASTRAZENECA“ ВО АВСТРАЛИЈА: Повторно згрутчување на крвта

Првиот смртен случај на примател на вакцината „AstraZeneca“ поради згрутчување на крвта е пријавен во Австралија во петокот, трет случај на згрутчување на крвта...

ОВА Е МАНИЈАКОТ КОЈ УБИЛ 8 ЛУЃЕ ВО FEDEХ: Објавени се детали за него!

19-годишникот кој уби осум работници на FedEx во Индијанаполис, а потоа изврши самоубиство е поранешен вработен во таа компанија. Тој минатата година беше во...

ХОРОР ВИДЕО: Дива мачка нападна жена среде ден, сопругот се покажа ХЕРОЈ! (ВИДЕО)

Додека сопругот се подготвувал да го паркира автомобилот, неговата сопруга носела до автомобилот транспортер за животни. Неколку моменти подоцна била нападната, агресивна дива мачка започнала...

Кинезите би сакале да ја оживеат оригиналнана „Buba“, но со 4 врати и електромотор (ФОТО)

Новата верзија има ретро дизајн и веројатно ќе се продава само во Кина. Кинеската автомобилска марка ORA ја запознавме минатата година, кога беше претставен интересен...