дома Македонија Аеродром е за KAРАНТИН, а најмалку заразени има во Зелениково

Аеродром е за KAРАНТИН, а најмалку заразени има во Зелениково

Со 112 заразени, Аеродром има најголем број активни случаи на КОВИД-19 меѓу десетте скопски општини и општините во поширокиот регион на главниот град.

Според денешните податоци на Министетсвото за здравство за поминати 24 часа, 85 активни има во Чаир, по 82 се во Гази Баба и Карпош, 80 во Кисела Вода, 76 во Центар, 52 во Бутел, 43 во Ѓорче Петров, 31 во Шуто Оризари, 24 во Студеничани, 20 во Сарај, 14 во Арачиново и 12 во Илинден.

Под десет активни случаи имаат Сопиште и Петровец (7), во Чучер Сандево се тројца и двајца во Зелениково.

Вкупниот број активни на болеста во Скопје се 754, а од почетокот на епидемијата со вирусот во главниот град се заразиле 6114 лица.

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

Таа ја напушти црквата за да стане стриптизета: Единствената работа ми беше да служам

Никол Мичел, бисексуална поранешна пасторка, одлучи да го замени црковниот живот со стриптиз. Таа сега работи како модел на платформата за возрасни, OnlyFans и...

Актерка зад решетки за мито и корупција

Ѕвездата на ситкомот „Фул Хаус“, актерката Лори Лофлин, отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки...

ЕКСКЛУЗИВНО!Овде утре ќе биде погребан Амфилохије!

Влегуваме во криптата на Соборниот храм во Подгорица, каде почива Митрополитот Црногорско- приморски! Тука, во криптата на Соборниот храм во Подгорица, ќе почиваат остатоците на...

Никој не може со Трамп: Ова се најбогатите и најсиромашните американски претседатели

За да откриете кој поранешен претседател на САД може да му парира на Доналд Трамп во богатство, ќе треба да се вратите далеку во...

Слични вести

Чекор понатаму во дизајнот: Екран што се преклопува на три дела

Со своите флексибилни телефони, јужнокорејската компанија покажа во која насока може да се движи дизајнот на мобилните телефони. По првиот модел Galaxy Fold, Z...

Актерка зад решетки за мито и корупција

Ѕвездата на ситкомот „Фул Хаус“, актерката Лори Лофлин, отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки...

ЕКСКЛУЗИВНО!Овде утре ќе биде погребан Амфилохије!

Влегуваме во криптата на Соборниот храм во Подгорица, каде почива Митрополитот Црногорско- приморски! Тука, во криптата на Соборниот храм во Подгорица, ќе почиваат остатоците на...

Никој не може со Трамп: Ова се најбогатите и најсиромашните американски претседатели

За да откриете кој поранешен претседател на САД може да му парира на Доналд Трамп во богатство, ќе треба да се вратите далеку во...

СТИГНУВА АВИОН ОД ДРУГА ПЛАНЕТА: Пацификот наскоро ќе добие нов „господар на небото“

Договорот за авионот вреди неверојатни 40 милијарди долари. Јапонија го именуваше Mitsubishi Heavy Industries (MHI) како главен снабдувач за развој на неговиот борбен авион од...