дома Македонија ПАНДОВ: ЌЕ ДАДАМ СЕ ОД СЕБЕ ПАТРИОТСКИОТ ИНСТИТУТ ДА ГО ИЗГРАДАМ ВО...

ПАНДОВ: ЌЕ ДАДАМ СЕ ОД СЕБЕ ПАТРИОТСКИОТ ИНСТИТУТ ДА ГО ИЗГРАДАМ ВО ГЛАВЕН СТОЛБ НА ВМРО

Политичкиот аналитичар, Александар Пандов со објава на социјалните мрежи изрази благодарност до Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ и претседателот Мицкоски за искажаната доверба и чест да биде првиот претседател на Патриотскиот институт во рамки на партијата.

„Ви ветувам на сите членови и симпатизери, како и на секој Македонец и граѓанин на Република Македонија кој си ја сака татковината и му е преку глава од сите национални, но и секакви други понижувања и неправди низ кои минуваме минативе три години, дека ќе се вложам целосно и сето мое време, знаење и енергија ќе биде насочено кон единствената цел, соборување на Заев и неговата хунта. И не само тоа, ќе дадам се од себе во наредниот период Патриотскиот институт да го изградам во главен столб на ВМРО, да биде негова преторијанск

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

ВОЗНЕМИРУВАЧКО! ЧОВЕКОТ БУКВАЛНО СИ ГИ ИСКАШЛА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Не гледајте ако сте чувствителни!

Лекарите вградија апарат што му помага на неговото срце да пумпа доволно крв во телото и дадоа хепарин, антикоагуланс кој се користи за лекување...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО! ЧОВЕКОТ БУКВАЛНО СИ ГИ ИСКАШЛА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Не гледајте ако сте чувствителни!

Лекарите вградија апарат што му помага на неговото срце да пумпа доволно крв во телото и дадоа хепарин, антикоагуланс кој се користи за лекување...

ДЕЦАТА НА КАЛИФАТОТ: Имаат симпатично лице, но им ги отсекуваат главите на луѓето

На 29 октомври, ирачката служба за борба против тероризмот (ИКТС) уапси терорист кој формирал прстен за регрутирање на ИСИС, конкретно врбувал малолетници. Во официјалното...

Колку трае имунитетот на ковид-19 по инфекцијата? Многу помалку отколку што се сметаше порано, но тоа не е најлошата вест

Најновата голема студија во Велика Британија покажува дека имунитетот по КОВИД 19 исчезнува побрзо отколку што се мислеше, особено кај постарите лица, пишува Дојче...

Слични вести

Симулација на ширењето на корона: Што може да одреди колку луѓе ќе бидат заразени дома, во кафуле или на училиште

Професорот по хемија на Универзитетот во Колорадо, Хозе-Луис Хименез неодамна претстави нов модел за проценка на ширењето на коронавирусот врз основа на кој шпански...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО! ЧОВЕКОТ БУКВАЛНО СИ ГИ ИСКАШЛА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Не гледајте ако сте чувствителни!

Лекарите вградија апарат што му помага на неговото срце да пумпа доволно крв во телото и дадоа хепарин, антикоагуланс кој се користи за лекување...

ДЕЦАТА НА КАЛИФАТОТ: Имаат симпатично лице, но им ги отсекуваат главите на луѓето

На 29 октомври, ирачката служба за борба против тероризмот (ИКТС) уапси терорист кој формирал прстен за регрутирање на ИСИС, конкретно врбувал малолетници. Во официјалното...

Колку трае имунитетот на ковид-19 по инфекцијата? Многу помалку отколку што се сметаше порано, но тоа не е најлошата вест

Најновата голема студија во Велика Британија покажува дека имунитетот по КОВИД 19 исчезнува побрзо отколку што се мислеше, особено кај постарите лица, пишува Дојче...

Зад совршената фасада се крие брак полн со љубомора и расправија: Откриени детали од љубовниот живот на најубавата актерка (39)!

Животот не е и не може да биде бајка, дури и ако и припаѓа на најубавата актерка во Холивуд. Џесика Алба е една од...