дома Македонија Со коронавирус се заразиле 6156 скопјани: По колку активни случаи има во...

Со коронавирус се заразиле 6156 скопјани: По колку активни случаи има во секоја општина?

Од почетокот на коронавирусот се заразиле 6156 скопјани, а во моментов има активни 575 случаи.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

• Чаир – 55
• Гази Баба – 72
• Аеродром – 99
• Карпош – 63
• Центар – 62
• Кисела Вода – 57
• Ѓорче Петров – 34
• Бутел – 36
• Шуто Оризари – 23
• Студеничани – 17
• Сарај – 16
• Арачиново – 10
• Илинден – 11
• Сопиште – 4
• Чучер Сандево – 2
• Петровец – 4
• Зелениково – 1
• Странец – 6
• Нераспределен-3

- Реклама -

Социјални мрежи

5,320фановиLike

Прочитајте повеќе

„ТЕРОРИСТОТ“ ЈА ОДЛЕЖА КАЗНАТА: Од затвор излегува чичко Панче што ја искуба Шекеринска

Откако си ја одлежа казната денеска од затвор излегува Панче Ангелов, еден од првите македонски патриоти што како „терористи“ беа осудени од власта на...

Чекор понатаму во дизајнот: Екран што се преклопува на три дела

Со своите флексибилни телефони, јужнокорејската компанија покажа во која насока може да се движи дизајнот на мобилните телефони. По првиот модел Galaxy Fold, Z...

Актерка зад решетки за мито и корупција

Ѕвездата на ситкомот „Фул Хаус“, актерката Лори Лофлин, отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки...

ЕКСКЛУЗИВНО!Овде утре ќе биде погребан Амфилохије!

Влегуваме во криптата на Соборниот храм во Подгорица, каде почива Митрополитот Црногорско- приморски! Тука, во криптата на Соборниот храм во Подгорица, ќе почиваат остатоците на...

Слични вести

Пинк пантерите украле скапоцени камења а судот решил да ги почести! Милиони минаа низ нивните раце а тие беа осудени само…

Светот сè уште се сеќава на кражбата на организацијата „Пинк Пантер“ што се случи во Дужовата палата во Венеција, а на некои од осомничените,...

Чекор понатаму во дизајнот: Екран што се преклопува на три дела

Со своите флексибилни телефони, јужнокорејската компанија покажа во која насока може да се движи дизајнот на мобилните телефони. По првиот модел Galaxy Fold, Z...

Актерка зад решетки за мито и корупција

Ѕвездата на ситкомот „Фул Хаус“, актерката Лори Лофлин, отиде на издржување затворска казна од два месеци, поради нелегален обид да ги запише своите ќерки...

ЕКСКЛУЗИВНО!Овде утре ќе биде погребан Амфилохије!

Влегуваме во криптата на Соборниот храм во Подгорица, каде почива Митрополитот Црногорско- приморски! Тука, во криптата на Соборниот храм во Подгорица, ќе почиваат остатоците на...

Никој не може со Трамп: Ова се најбогатите и најсиромашните американски претседатели

За да откриете кој поранешен претседател на САД може да му парира на Доналд Трамп во богатство, ќе треба да се вратите далеку во...